Zamknij
REKLAMA

Ból pleców po przebudzeniu: dlaczego możesz budzić się z bólem?

23:27, 16.05.2022 | .
Bóle kręgosłupa są codziennością dla wielu osób i zazwyczaj wynikają po prostu z prowadzonego stylu życia. Ból pleców często pojawia się o poranku, a jego przyczyn może być wiele, jednak dolegliwościom możemy skutecznie zapobiegać, dzięki stosowaniu się do kilku wskazówek i zasad. https://elements.envato.com/

Bóle kręgosłupa są codziennością dla wielu osób i zazwyczaj wynikają po prostu z prowadzonego stylu życia. Ból pleców często pojawia się o poranku, a jego przyczyn może być wiele, jednak dolegliwościom możemy skutecznie zapobiegać, dzięki stosowaniu się do kilku wskazówek i zasad.

Ból pleców z samego rana - czy to kwestia snu?

Przyczyną bólów kręgosłupa może być długotrwałe pozostawanie w tej samej pozycji. Z częstymi bólami zmagają się szczególnie osoby pełniące zawody wymagające utrzymanie stałej, statycznej pozycji. Każdy człowiek długo przyjmuje tę samą pozycję podczas snu, dlatego też zdarza nam się budzić z bólem kręgosłupa. Kluczem do wygranej z dolegliwościami jest spanie w zdrowy sposób. Co to właściwie oznacza?

Badania wskazują, że najzdrowszą pozycją do spania jest spanie na plecach. Taka pozycja jest neutralna, odciąża nasz kręgosłup oraz kark, a także rozluźnia mięśnie. Spanie na boku również nie jest dla nas najgorsze, gdyż możemy umieścić miękką poduszkę między kolanami, co sprawi, że kręgosłup będzie odciążony. Warto również zadbać o odpowiedni materac, dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. Nie bez znaczenia pozostają również poduszki, gdyż zarówno spanie na zbyt płaskim podłożu, jak i na nadmiernym podwyższeniu, jest dla nas niezdrowe i wpływa na ewentualne problemy z kręgosłupem. Na prawidłowy sen wpływa również to, co robimy wieczorami - więcej na ten temat przeczytaj na blogu Wapteka.pl.

Zbyt dużo stresu w ciągu dnia - kolejna przyczyna bólu pleców

Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, że stres znacząco wpływa na ogólne funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Zbyt wysoki poziom kortyzolu może powodować poważne problemy zdrowotne, co skutecznie obniża jakość życia. Podwyższony poziom stresu powoduje silne napięcie mięśni w czasie spoczynku. Właśnie z tego powodu, możemy zmagać się z bólami kręgosłupa. Podczas odpoczynku nasz organizm powinien się regenerować, a mięśnie rozluźniać.

Gdy nasze mięśnie są stale napięte przez nadmiar kortyzolu, wówczas nawet po długim wypoczynku, możemy doświadczyć bólu pleców. 

Niski poziom aktywności fizycznej

Osoby, które rzadko podejmują jakąkolwiek aktywność fizyczną, zdecydowanie częściej zmagają się z bólami kręgosłupa. Mięśnie naszego ciała powinny być stale wzmacniane, aby móc bez wysiłku stale utrzymywać prawidłową postawę. Osłabione mięśnie nie są w stanie wspierać kręgosłupa, co objawia się dolegliwościami bólowymi.

Warto również podkreślić, że regularna aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na jakość naszego snu, ponieważ wysiłek fizyczny sprawia, iż szybciej zasypiamy, a faza głębokiego snu jest dłuższa. Im lepszy sen, tym lepszy odpoczynek dla pleców.

Jak walczyć z bólem pleców po przebudzeniu?

Zmiana stylu życia może bardzo pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie, jednakże czasem ból kręgosłupa jest tak silny, że nie potrafimy sobie z nim poradzić. Po przebudzeniu warto przede wszystkim rozciągnąć się, ale jeśli to nie pomoże, wówczas warto sięgnąć po leki, które wyeliminują dolegliwości bólowe. Leki na bóle pleców i kręgosłupa na Wapteka.pl to produkty, które pomogą Ci uporać się z bólem. W zależności od własnych upodobań możesz użyć zarówno tabletek przeciwbólowych, jak i maści oraz żelów, które równie skutecznie eliminują ból. Należy jednak podkreślić, że musimy usuwać źródło bólu, a nie jedynie objawy, dlatego też początkowo musimy znaleźć przyczynę bólu kręgosłupa, a następnie robić wszystko, aby pozbyć się jej w naturalny sposób. 

 

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%