Zamknij
REKLAMA

Nie wiesz, co zabrać ze sobą do czytania podczas wakacji? Podpowiadamy! Top 5 książek od Gandalf.com.pl do walizki lub plecaka!

09.33, 25.06.2022 .

Lato i wakacje to czas urlopów i odpoczynku od nauki oraz pracy. Okres ten wiąże się także bezpośrednio z wyjazdami. Egzotyczne wycieczki za granicę, eksplorowanie polskiej natury i zabytków, bądź nawet odkrywanie lokalnych, nieznanych dotychczas urokliwych zakamarków. Nie ma znaczenia, jak daleka będzie Twoja podróż - dobra lektura przyda się w czasie wakacji zarówno na czas podróży, leniuchowania na łonie natury, jak i dla zabicia czasu podczas niepogody. Jakie książki są idealne na lato? Sprawdź propozycje od Gandalf.com.pl!

 

Siła młodości

Lato to czas, kiedy dzień jest długi, a ciepłe powietrze i duża ilość promieni słonecznych samoistnie dodają energii. Idealnym sposobem na jej podtrzymanie będzie lektura książki o sile, motywacji i zaskakującej pomysłowości młodych osób. Young Power. 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat Justyny Sucheckiej to opowieść o współczesnych dzieciach i młodzieży, którzy zawstydzają swoją odwagą i pewnością siebie niejednego dorosłego. Młode kreatywne umysły co krok wpadają na genialne pomysły, jak ulepszyć współczesny świat. Daj się zainspirować!

Historia miłosna mistrza swojego gatunku

Nicholas Sparks to niekwestionowany mistrz powieści obyczajowych oraz romansów. W swojej książce Powrót przedstawia historię Trevora, lekarza wojennego, który wskutek obrażeń odniesionych na froncie wraca do kraju. Zamieszkuje w chatce zlokalizowanej w niewielkiej miejscowości w Karolinie Północną, którą odziedziczył po zmarłym dziadku. Trevor szybko poznaje miejscową zastępczynię szeryfa, jednak kobieta wydaje mu się zamknięta i mocno tajemnicza. Na drodze mężczyzny pojawi się jeszcze Callie, ponura nastolatka, która, jak się wydaje, posiada jakieś informacje na temat śmierci dziadka Trevora. Stopniowe odkrywanie prawdy będzie prawdziwą życiową lekcją na temat miłości i przebaczenia.

Niebezpieczne podróże lotnicze

Latające Anioły to głośny tytuł Danielle Steel, w którym autorka przedstawia historię silnych i odważnych kobiet. Jest rok 1941, trwa II wojna światowa,  Audrey i Lizzie, pracują jako pielęgniarki i zaciągają się do wojskowych oddziałów lotniczej ewakuacji osób rannych. Kobiety zostają wysłane do Anglii, gdzie dołączają do specjalnego zespołu, wykonującego niezwykle niebezpieczną i odważną pracę - sprowadzają rannych żołnierzy z frontu. Autorka wykreowała charyzmatyczne postacie niezwykłych bohaterek, które niebezpieczeństwa wokół niosą pomoc osobom potrzebującym. Latające Anioły to pełna emocji opowieść o sile i odwadze oraz wytrwałości i dążeniu do realizacji swoich zamierzeń.

Powieść jednego z najpopularniejszych polskich stad-uperów

Ostatni śnieg to powieść Rafała Paczesia, uznawanego za jednego z najlepszych współczesnych komików i stand-uperów. Książka opowiada historię młodego chłopaka, który próbuje jakoś poukładać swoje życie. Jego matka nie żyje, ojciec zostaje zamknięty w zakładzie psychiatrycznym, dziewczyna właśnie go rzuca. Robert, bo tak ma na imię główny bohater, nie ma dobrze płatnej pracy, a do opłacenia ma, między innymi, czesne za studia zaoczne. Szansą na wyrwanie się z tego marazmu staje się dla niego wygrana w konkursie stand-upowym. Chłopak stopniowo podbija lokalną scenę, jednak szybko okazuje się, że sława i duże pieniądze bardzo często łączą się także z nałogami i fałszywymi przyjaźniami.

Tajemnice romantycznego dworku

Ty albo żadna to drugi tom cyklu Tajemnice Magdaleny Kordel, polskiej pisarki, której książki z gatunku powieści obyczajowych należą do tych najczęściej wybieranych przez polskie czytelniczki i czytelników. Tajemnice rodzinne i głęboko schowane sekrety Adeli, Haliny, Eweliny i Jagny prawdopodobnie wkrótce ujrzą światło dzienne. Babka Adela zaczyna zdawać sobie sprawę z konieczności ujawnienia prawdy o dworku reszcie rodziny. Niespodziewanie na terenie dworku pojawia się siostra Adeli, Halina, która uznawana była przez wszystkich za zmarłą i została kompletnie przez członków rodziny odrzucona. Ty albo żadna to ciepła powieść o przyjaźni, miłości, rodzinie i niesieniu pomocy. Atmosfera panująca w zabytkowym, rodzinnym dworku pozwala czytelnikowi poczuć się jak członek tej skrywającej wiele sekretów rodziny.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%