Zamknij
REKLAMA

Basen stelażowy - sprawdź, jak wybrać odpowiedni

16:29, 02.08.2022 | .

Basen w ogrodzie jest atrakcją zarówno dla starszych, jak i młodszych członków rodziny. Wybór odpowiedniego modelu może być problematyczny dla osób, które nie mają wiedzy w tym zakresie. Warto wybrać np. basen stelażowy, który występuje w wielu rozmiarach i kształtach. Dzięki temu każdy ma możliwość znalezienia idealnego wariantu dla siebie. Co warto wiedzieć o tym typie basenów i co wziąć pod uwagę przy zakupie?

 

Czy basen stelażowy sprawdzi się w przypadku rodzin?

Baseny ogrodowe stelażowe należą do najpopularniejszych produktów w tej kategorii, tak jak modele dmuchane, rozporowe i te typu jacuzzi. W takim basenie ścianki utrzymywane są w pionie dzięki specjalnemu stelażowi. To właśnie ta konstrukcja sprawia, że basen stelażowy przybiera imponujące rozmiary, ma dużą głębokość i nie wymaga maksymalnego napełnienia wodą. Dostępne są modele okrągłe, prostokątne i eliptyczne. Tego typu produkt może mieć nawet 12 metrów długości. Do jego zalet należą również wytrzymałość, stabilność i wygoda wchodzenia oraz wychodzenia. To przede wszystkim opcja dla osób, które szukają basenu odpowiedniego zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Basen na stelażu posłuży przez wiele sezonów.

Jakie są różnice między poszczególnymi basenami stelażowymi?

Obecnie można znaleźć dobrej jakości baseny ogrodowe stelażowe w przystępnych cenach. Główne różnice między modelami to oczywiście producent, rozmiar, kształt (największą popularnością cieszą się warianty prostokątne i okrągłe), dodatkowe akcesoria, design i cena. W sklepach znaleźć można nawet małe baseny o średnicy 3 m. Wiążą się one z wydatkiem rzędu 600 zł. Zdecydowanie droższe będą duże, głębokie, prostokątne baseny stelażowe z dołączonymi akcesoriami. Kupując taki model trzeba liczyć się z przeznaczeniem około 3000-4000 zł. Warte uwagi są warianty z pompą filtrującą w zestawie.

Jaki rozmiar basenu stelażowego jest odpowiedni dla rodzin?

Wybierając basen stelażowy należy uwzględnić indywidualne potrzeby i oczekiwania wszystkich członków rodziny. Konieczny do ustalenia jest m.in. budżet, który można przeznaczyć na zakup basenu, napełnienie go wodą i utrzymanie. Ponadto znaczenie ma wielkość przestrzeni dostępnej w ogrodzie. Należy oczywiście uwzględnić też wiek, wzrost i umiejętności pływackie osób, które będą użytkowały produkt. Jeśli basen ma być przeznaczony przede wszystkim dla dzieci, nie musi być bardzo duży i głęboki. Nic nie stoi na przeszkodzie, by dorośli też korzystali okazjonalnie z takiego modelu. Niewielki model sprawdzi się również w przypadku ogródków o ograniczonej przestrzeni. Największe baseny stelażowe mają zazwyczaj prostokątny kształt i pozwalają osobie dorosłej zanurzyć się w wodzie w całości i swobodnie pływać. Taki wybór będzie odpowiedni dla rodzin, które dysponują dużymi działkami. W większych basenach szaleć mogą dorośli wraz z dziećmi, sprawdzą się też podczas przyjęć ze znajomymi.

Więcej produktów pod adresem: https://www.s-mumo.pl/baseny-ogrodowe-stelazowe,c13.html

Jakie są najczęściej wybierane rozmiary basenów stelażowych?

Popularnością cieszą się okrągłe i kompaktowe modele o średnicy 305 cm i głębokości 76 cm. Nie są one drogie, nie wymagają też dysponowania dużą przestrzenią. Dzieci znajdą w nich sporo miejsca na zabawę, dorośli ochłodzą się w nich w gorące dni. Osoby posiadające duże działki oraz lubiące pływać wybierają często baseny stelażowe o wymiarach 412 x 201 x 122 cm i 549 x 274 x 122 cm. W takim modelu można poczuć się jak w murowanym basenie. Kupując mały zbiornik nie trzeba rezygnować z treningu pływackiego. Ułatwieniem będzie zakup symulatora pływania.

Podsumowanie

Odpoczynek i zabawa w basenie sprawiają radość wszystkim członkom rodziny, szczególnie w upalne dni. Poszukując rozwiązania dla całej rodziny, warto skupić się na basenie stelażowym. W zależności od wieku, wzrostu i umiejętności użytkowników można zdecydować się na inny kształt oraz rozmiar zbiornika. Przed zakupem należy też uwzględnić wielkość działki, na której ma stanąć basen. Odpowiednio wybrany model umożliwi spędzenie wielu miłych chwil i posłuży przez wiele lat.

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%