Zamknij
REKLAMA

Kredyt hipoteczny czy gotówkowy - co się bardziej opłaca?

07.36, 30.08.2022 .

Wybór pomiędzy kredytem gotówkowym a hipotecznym nie jest wcale taki oczywisty, jak mogłoby się początkowo wydawać. Teoretycznie kredyt hipoteczny pozwala uzyskać dostęp do najtańszych pożyczek, jednak ostatnie miesiące pokazały, że przy ciągłym podnoszeniu stóp procentowych rata taniego kredytu może nagle wzrosnąć nawet dwukrotnie. Dodatkowo zaciągnięcie pożyczki gotówkowej jest o wiele prostsze, bo nie trzeba spełniać zbyt wielu wymogów, aby można było otrzymać pieniądze na konto.

  1. Co to jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO)?
  2. Jak zwiększyć zdolność kredytową?
  3. Kredyt gotówkowy online

Nie oznacza to jednak, że w każdej sytuacji kredyt gotówkowy będzie najlepszym rozwiązaniem. Wiele tak naprawdę zależy od sytuacji danej osoby i tego, co planuje zrobić z pieniędzmi. Przykładowo o ile w przypadku kredytu gotówkowego można zrobić z pieniędzmi wszystko to, na co ma się ochotę, to przy pożyczeniu pieniędzy w ramach kredytu hipotecznego można je jedynie wykorzystać do zakupu domu lub mieszkania, co zresztą musi zostać określone w umowie.

Co to jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO)?

Na ostateczną decyzję kredytową wpływa wiele czynników, jednak dla klientów przy wyborze oferty najważniejsza powinna być rzeczywista stopa oprocentowania kredytu. Jeżeli będzie za wysoka, trzeba się będzie liczyć z dużymi odsetkami. Niezależnie od tego, czy będą one wliczone do kredytowanych kosztów, czy też trzeba je będzie pokryć z własnych pieniędzy, najlepsze są oczywiście te oferty kredytów, które mają najniższe RRSO.

RRSO to po prostu rzeczywista roczna stopa oprocentowania i określa całkowity koszt, jaki trzeba będzie ponieść przy kredycie konsumenckim. Warto o tym pamiętać przy przeglądaniu oferty kredytów zebranych na kredytowo.org.

Jak zwiększyć zdolność kredytową?

O tym, czy dojdzie do wydania decyzji kredytowej pozytywnej dla klienta, zadecydować może zdolność kredytowa. Ta natomiast zależy w dużej mierze od tego, jak wysokie dochody osiąga dana osoba. Jeżeli chodzi o kredyty gotówkowe, które zazwyczaj zaciągane są na mniejsze kwoty niż kredyty hipoteczne, zdolność może być nieco niższa. Zawsze jednak można zadbać o to, aby ją poprawić. Przykładem takich działań przy kredycie zaciąganym na zakup domu lub mieszkania może być dołączenie kolejnego kredytobiorcy, zwiększenie wkładu własnego (dzięki temu będzie można uzyskać niższą ratę) oraz dobra historia kredytowa, co oznacza przede wszystkim brak zaległości w spłacaniu wcześniejszych zobowiązań.

W sytuacji, w której ze względu na brak możliwości poprawienia zdolności kredytowej bank odmawia wypłaty pieniędzy w kwocie odpowiadającej klientowi, można spróbować wydłużyć okres spłaty.

Kredyt gotówkowy online

W kwestii tego, czy kredyt gotówkowy może być tańszy od kredytu hipotecznego, wszystko zależy od indywidualnej sytuacji kredytobiorcy. Osoba, która ma odłożone pieniądze na zakup i potrzebuje jedynie niewielkiej kwoty, aby sfinalizować inwestycję, może rzeczywiście spróbować skorzystać z bankowości internetowej w celu znalezienia taniego kredytu gotówkowego. Przewaga kredytu gotówkowego polega wówczas przede wszystkim na prostszych formalnościach. Nie trzeba dostarczać do banku aktualnej wyceny nieruchomości i spełniać wielu innych warunków, aby pieniądze zostały wypłacone. Jeżeli jednak ktoś nie dysponuje gotówką i chce cały kredyt przeznaczyć na zakup nieruchomości, to prawdopodobnie nie uda mu się znaleźć takiego kredytu gotówkowego i trzeba będzie poszukać oferty hipotecznej. Najłatwiej można to zrobić na stronie https://kredytowo.org/kredyt-400-tys-zl/, gdzie można znaleźć wiele dodatkowych porad, które przydadzą się osobom poszukującym taniego kredytu.

 

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%