Zamknij
REKLAMA

Pływalnia – doskonały sposób na relaks i regenerację mięśni

19:13, 04.06.2018 | Materiały partnera
Skomentuj Fot. Materiały partnera

Pływanie to jeden ze sportów, którzy daje nam znacznie więcej korzyści niż wszystkie inne. Nawet krótkie, półgodzinne pływanie na basenie zapewnia wytchnienie w gorące dni, pomoże zregenerować się mięśniom po długim wysiłku fizycznym w górach lub podczas biegania, a ponadto relaksuje i odpręża ciało.

Regularne chodzenie na pływalnię i czas aktywnie spędzony w wodzie pozwolą nie tylko zregenerować siły, ale również wzmocnić mięśnie grzbietu, ramion i brzucha. Dlatego podczas pobytu w górach warto odwiedzać pływalnię, gdyż oprócz ogólnej poprawy sprawności fizycznej, odpoczniemy i rozluźnimy mięśnie.

Basen – panaceum na dolegliwości kręgosłupa i wady postawy

Większość z nas spędza zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej - za biurkiem lub kierownicą samochodu. Najczęściej cierpi na tym kręgosłup, gdyż podczas wielogodzinnej pracy w biurze mięśnie pracują słabiej, a my przyjmujemy nieprawidłową postawę, a z wiekiem pogłębiamy ją odczuwając ból pleców, odcinka lędźwiowego czy szyi. Dodatkowo te nieprzyjemne dolegliwości wzmaga stres, który powoduje usztywnienie szyi i pogłębia ból.

Być może to dziwne, ale nie zawsze potrafimy właściwie odpoczywać. Aby to zmienić i jednocześnie zapobiegać wszelkim dolegliwościom związanym z kręgosłupem - warto systematycznie odwiedzać pływalnię. Pływanie to dobroczynny sport polecany wszystkim bez ograniczeń wiekowych. Wzmacnia układ kostny, regeneruje mięśnie i skutecznie koryguje wady postawy, zwłaszcza u dzieci i młodzieży. Pływanie zmniejsza lub nawet zupełnie niweluje dolegliwości bólowe związane z codziennym stresem i nieprawidłową sylwetką. Podczas ruchu w wodzie pracują wszystkie partie mięśni, a ryzyko kontuzji jest niewielkie.

Pływalnia w górach - idealne miejsce do wypoczynku

Na basen chodzimy po to, aby popływać, ale także zrelaksować się. Warto wykorzystać każdą wolną chwilę na aktywny odpoczynek w wodzie. W czasie wakacji czy podczas wolnego weekendu w górach można wybrać się na basen. Woda ma zbawienne działanie na mięśnie i znakomicie poprawia samopoczucie. Zmęczone długim marszem mięśnie nóg, ramion i grzbietu rozluźniają się i regenerują, a dzięki temu szybko odzyskujemy siły, aby kolejnego dnia znowu na wędrówkę czy rowerową wycieczkę.

Ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy w górach wyposażony w basen z krystalicznie czystą wodą to wspaniałe miejsce dla każdego. Perła Południa to hotel z krytą pływalnią położony w Beskidach, idealny dla rodzin z dziećmi. W tym miejscu znajdą się Państwo w bezpośrednim sąsiedztwie Doliny Roztoki, gdzie oprócz pięknych widoków i walorów przyrodniczych czeka Was moc atrakcji. Jedną z nich jest 25 metrowy basen zasilany wodą źródlaną. Pływalnia posiada pięć torów do pływania. Wszelkie informacje o stanie jakości wody oraz rozmaitych udogodnieniach znajdują się na stronie ośrodka: http://www.perlapoludnia.pl/sport-i-rekreacja/plywalnia

Ośrodki Spa znajdujące się tuż obok pływalni oferują różnorodne usługi odnowy biologicznej związane z aktywnością w wodzie. Wypoczywający mogą skorzystać m.in. z zabiegów hydroterapii: różnych masaży, biczów szkockich, kąpieli parowych, wirowych i termicznych oraz sauny.

(Materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%