Zamknij
REKLAMA

V Festiwal Lawendy w sobotę. [Zobacz program godzinowy atrakcji]

08:37, 25.07.2018 | M.K
Skomentuj Zdjęcie zrobione podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu. fot. Michał Kubacki

Już po raz piąty  w Uniejowie rusza kolejna edycja Festiwalu Lawendy pod patronatem Uzdrowiska Termalnego Uniejów.  

Festiwal organizuje czterogwiazdkowy hotel SPA Lawendowe Termy, którego ogród zdobi 4 tysiące lawendowych nasadzeń. 11 sierpnia  2018 roku zainteresowani tą niezwykłą rośliną, będą mogli zakupić nie tylko sadzonki lawendy, ale również  lawendowe rękodzieło – woreczki i lale zapachowe, świece, kosmetyki naturalne oparte na lawendzie. Plantatorzy lawendy poza rękodziełem zaoferują również przepyszne miody z lawendą, konfitury, soki i nalewki.  

Pojawi się również gigantyczna destylarka, gdzie będziemy mogli zaobserwować proces destylacji olejku wraz z jego produktem ubocznym – wodą kwiatową, która wykorzystywana jest w kosmetologii.

Dodatkowo po raz pierwszy pojawią się stoiska rzeźbiarzy i specjalistów od renowacji mebli, ręcznego malowania, przecierania, decoupage i wypalania.

W programie zaplanowano warsztaty florystyczne, rokrocznie cieszące się dużym powodzeniem, warsztaty antystresowe oraz wyjątkowe warsztaty motywacyjne dla kobiet.

W strefie kulinarnej  odbędzie się gotowanie na żywo – szef Kuchni Lawendowych Term zaprezentuje możliwości lawendy wykorzystywanej w kuchni. Będzie można również spróbować sera z lawendą! Miłośnicy lodów poznają nowy ich smak – oczywiście lawendowy a piwoszy uraczymy piwem z sokiem lawendowym. W tym roku pojawią się na Festiwalu Nadwarciańskie Słodkości ze swoją ofertą ciast i ciasteczek zainspirowanych lawendą.

Podczas festiwalu odbędą się koncerty: Marty Wilk – piosenkarki, której szerokiej możliwości wokalne pozwalają na ciekawe zestawienia repertuarowe, od utworów musicalowych i rewiowych, poprzez piosenkę poetycką aż do smooth jazzu. Na Festiwalu zaprezentuje swoje interpretacje francuskich piosenek oraz po raz kolejny na festiwalu zagra Club de Paris – duet, który zaprezentuje utwory należące do gatunku gypsy jazz, który rozwinął się w latach 30.tych –XX wieku we Francji.

 

Dla głodnych sztuki  zapraszamy do stoiska naszej lokalnej artystki Julity Polipowskiej, która podczas festiwalu będzie tworzyć małe dzieła o tematyce lawendy.

W strefie dziecięcej animatorzy będą wytwarzać lawendowe kule do kąpieli . Dzieci dowiedzą się też co nieco o życiu pszczół podczas pogadanki z Pszczelarzem.

Już od porannych godzin  otwarta zostanie kuchnia plenerowa ponad to w kafejce spróbują Państwo również kawy z syropem lawendowym.

Festiwal rozpoczniemy chwilą relaksu i uważności ćwicząc jogę w plenerze. Na ćwiczenia, które odbędą się w plenerze o godz. 10.00 prosimy uczestników o zapewnienie mat do ćwiczeń.  

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%