Zamknij
REKLAMA

Otocz opieką swój smartfon

11:50, 03.08.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Jak wynika z szacunkowych danych opublikowanych w serwisie mobiRANK, do 2020 roku prawie 60 proc. populacji będzie posiadało smartfon. Na chwilę obecną właścicielami smartfonów jest aż 2,53 mld ludzi na całym świecie. Dane te pokazują, jak technologia zdominowała ludzkość. W dodatku nad tymi niewielkimi urządzeniami spędzamy więcej czasu niż nam się wydaje.

Choć większość naszych pojedynczych działań z wykorzystaniem smartfona ogranicza się do epizodów trwających nie więcej niż 30 sekund, summa summarum na telefony zerkamy około 85 razy w ciągu dnia, przez co najmniej 5 godzin dziennie (źródło: http://www.national-geographic.pl/aktualnosci/nie-uwierzysz-ile-godzin-dziennie-korzystasz-ze-smartfona). Tym większa tragedia czeka właściciela smartfona, który uległ awarii i dalsze korzystanie z niego nie jest możliwe. Jak się ustrzec przed taką sytuacją?

Niedrogie rozwiązanie

Uszkodzenie lub utrata urządzenia wiąże się z niemałym wydatkiem z tytułu naprawy lub kupna nowego. Jeśli koniecznością okaże się skorzystanie z usług serwisu, trzeba być przygotowanym na koszty rzędu kilkuset złotych. Nic więc dziwnego, że niektórzy wolą trochę dołożyć i kupić nowe urządzenie. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazani na mniej lub bardziej przychylny nam los – wystarczy zadbać o kompleksowe ubezpieczenie elektroniki. Skoro ubezpieczamy domy i samochody, to dlaczego by nie otoczyć ochroną telefonu, kiedy te z górnych półek cenowych czasami kosztują tyle, co niskiej klasy samochód?

Pakiety ubezpieczeniowe dedykowane smartfonom w Polsce jeszcze nie są tak popularne jak w Wielkiej Brytanii, gdzie działają firmy specjalizujące się w ochronie drobnej elektroniki mające w swojej ofercie Gadget insurance (szczegóły pod adresem https://www.gadget-cover.com/). Polisy tego typu gwarantują pomoc finansową na wypadek uszkodzenia lub utraty urządzenia. Ale to nie wszystko. Co jeszcze może zostać objęte ochroną?

Akcesoria dodatkowe

Każdy właściciel smartfona wiodącej na rynku marki wie, że do komfortowego korzystania z urządzenia niezbędne są jeszcze dodatki takie jak ładowarka, słuchawki czy powerbank, a te w zależności od logo, jakie na nich widnieje, mogą kosztować nawet kilkaset złotych. I tak samo jak smartfon mogą się zgubić lub uszkodzić. Dobrze jest zatem rozszerzyć pakiet ubezpieczeniowy na dedykowane smartfonowi akcesoria, dzięki czemu w razie nieszczęśliwego zbiegu wydarzeń nie musimy sięgać do własnej kieszeni by odkupić zniszczoną ładowarkę czy słuchawki.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone