Zamknij
REKLAMA

Razem świętujmy 100-lecie Niepodległości Polski

08:36, 08.11.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Razem świętujmy 100-lecie Niepodległości Polski. Samorząd gminy Uniejów zachęca mieszkańców do udziału w niedzielnych uroczystościach Święta Niepodległości.

Obchody rozpocznie o godz. 11.40 zbiórka przy Domu Harcerza, skąd biało-czerwonym korowodem przemaszerujemy na Rynek, opleciony wokół ręcznie tkaną flagą. Tam o godz. 12.00, w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu”, zabrzmi  „Mazurek Dąbrowskiego” w wykonaniu wszystkich zebranych – im więcej nas będzie, tym lepiej!

O godz. 12.15 w Kolegiacie zostanie odprawiona Msza Św. za Ojczyznę, po której wykonamy pierwsze, wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

Na godzinę 13.00 zaplanowano główne uroczystości przy Pomniku Bohaterów Września 1939 r. i prezentację utkanej biało-czerwonej wstęgi, która oplecie Rynek. Tu również, a potem obok Zamku wykonamy wspólne zdjęcia na pamiątkę rocznicy, która już się nie powtórzy.

Drodzy Mieszkańcy, jeżeli posiadacie biało-czerwone, białe lub czerwone elementy ubioru – czapki, szaliki, kapelusze, bluzy – koniecznie zabierzcie je ze sobą w niedzielę!

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone