Zamknij
REKLAMA

Wynajem auta za granicą, kto może skorzystać z oferty?

15:06, 26.11.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Wypożyczenie samochodu poza granicami Polski to nic trudnego. Można wynająć auto i bez problemu i bardzo komfortowo podróżować i zwiedzać. Jednak przed wyjazdem warto zorientować się w warunkach, jakie oferują poszczególne firmy, a także jakie mają ograniczenia i zasady.

Najczęstsze wymagania

Firmy stawiają swoim potencjalnym użytkownikom często różnego typu ograniczenia oraz wymagania. Co firma, to różne wymagania i procedury. Oczywiście podstawą jest posiadanie prawo jazdy, którym każdy kierowca ma obowiązek się wylegitymować. Dokument musi być zgodny ze standardem, jaki obowiązuje w danym państwie, w którym kierowca uzyskał uprawnienia. Natomiast niektóre podmioty zaznaczają, że preferują europejskie prawo jazdy. Wiele podmiotów zastrzega, że wynajęcie samochodu możliwe jest, ale wyłącznie dla kierowców, którzy osiągnęli jakiś minimalny, przyjęty przez firmę wiek. Jaki? To zależy od obowiązujących regulaminów. Niektórzy dopuszczają możliwość wynajmu auta młodemu kierowcy, jednak oferta, jaka zostanie mu przedstawiona może być nieco inna niż klasyczna. Często stosowanymi praktykami bywają dopłaty, jakie musi uiścić kierowca, który nie osiągnął jeszcze wymaganego wieku. Zdarza się również, że warunkiem wynajmu auta jest posiadanie dokumentu potwierdzającego uprawnienia od co najmniej… i tu niektóre firmy wskazują minimalny okres. Sam proces wynajmu może wymagać przedstawienia również innego dokumentu, którym będzie paszport lub dowód osobisty. Zanim zdecydujemy się wyjechać warto dokładnie sprawdzić jakie wymagania stawiane są wynajmującym. Wiele informacji można uzyskać odwiedzając stronę internetową wybranej firmy, jak np. https://cheap--escorts.co.uk. Warto dokładnie zapoznać się z ofertą i przygotować niezbędne do wynajmu dokumenty.

Co jeszcze?

Gdy wiemy już, że możemy skorzystać z oferty danej firmy oraz jakie dokumenty będą do tego potrzebne, należy także sprawdzić kwestie związane m. in. z płatnościami. Firmy preferują bowiem różne formy rozliczania, a wiele z nich dość mocno ogranicza wybór, np. honorując tylko transakcje bezgotówkowe. Jest to bardzo cenna informacja, gdyż pozwoli odpowiednio się przygotować. Wiele firm preferuje rozliczenia za pomocą kart kredytowych, co w pewnym stopniu zabezpiecza je, na wypadek gdyby trzeba było pokryć dodatkowe koszty, jak np. z naprawą uszkodzonego auta. Ponadto, weryfikacja karty kredytowej jest kolejnym sposobem potwierdzenia tożsamości osoby wypożyczającej.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone