Zamknij
REKLAMA

Przelew z Polski do Wielkiej Brytanii - jak bezpiecznie go wykonać?

00:00, 28.02.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Coraz więcej Polaków decyduje się na rozpoczęcie pracy w Wielkiej Brytanii. Równie chętnie młodzież decyduje się na podjęcie studiów na często prestiżowych uczelniach. Każdy wyjazd wiąże się jednak z koniecznością wykonywania przelewów międzynarodowych. Aby mieć pewność, że środki pieniężne bezpiecznie trafią do odbiorcy, warto pamiętać o kilku zasadach. Jak poprawnie przelewać pieniądze za granicę?

Transfer pieniędzy poprzez usługi bankowe

Decydując się na wykonanie przelewu do Wielkiej Brytanii poprzez bank, warto dokładnie zapoznać się z opłatami związanymi z całą procedurą. Często koszty te są na tyle wysokie, że znacznie bardziej ekonomiczne okazuje się skorzystanie z usług pośredniczących firm pozabankowych. Jeśli przelew chcemy wykonać jednorazowo, propozycja dostępna w banku nie jest złym rozwiązaniem. Niekorzystne efekty są odczuwalne, gdy transfery są regularne. Zaletą korzystania z usług instytucji bankowych jest ich pewność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa - nie musimy martwić się, czy pieniądze dotrą do odbiorcy.

Firmy pośredniczące - pamiętaj o bezpieczeństwie

Wyjątkowo wygodnym i równie często wybieranym rozwiązaniem jest wykonywanie przelewów poprzez firmy pośredniczące. W ten sposób możemy nie tylko obniżyć koszty transferu, ale również zagwarantować, że pieniądze dotrą do odbiorcy w wyjątkowo krótkim czasie. Pamiętaj jednak, aby korzystać z ofert sprawdzonych i cieszących się dobrą opinią firm. Wiele propozycji znajdziemy, przeglądając strony internetowe, dzięki czemu zyskujemy możliwość dokładnego sprawdzenia ocen lub opinii byłych klientów, zanim sami skorzystamy z proponowanej usługi. Koniecznie dokładnie przeczytajmy regularnym działalności. Wszelkie wątpliwości warto rozwiać, konsultując się bezpośrednio z obsługą klienta. Wartą uwagi firmą jest https://www.easysend.pl/. Korzystając z tej propozycji, pieniądze z Polski do Wielkiej Brytanii trafią w krótkim czasie, a aby dokonać transakcję, nie musisz wychodzić z domu.

Pamiętaj o poprawności danych

Bez względu na to, czy zdecydujesz się przelać pieniądze do Wielkiej Brytanii w sposób tradycyjny, korzystając z usług banku, czy poprzez firmę pośredniczącą koniecznie musisz pamiętać o dokładnym i starannym wprowadzaniu danych. W przypadku niedociągnięć w tej kwestii środki, które miały znaleźć się na innym koncie, mogą zostać cofnięte do nadawcy z dodatkowo wygenerowanymi kosztami. W szczególności należy uważać na numer lub format numeru odbiorcy, niezgodność między nazwą a numerem rachunku, niewłaściwy kod SWIFT banku beneficjenta. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, poświęćmy więcej czasu na wypełnienie odpowiednich danych i róbmy to bez pośpiechu.

Aby poprawnie wykonać przelew z UK do Polski, należy zadbać o prawidłowość wprowadzanych danych, dlatego że zwrot środków może wygenerować dodatkowe, niepożądane opłaty. Co więcej, warto pamiętać o sprawdzeniu legalności podmiotu oferującego obsługę międzynarodowych przekazów i wybierać operatorów działających w oparciu o nowoczesne narzędzia gwarantujące ochronę powierzonych środków.

 

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone