Zamknij
REKLAMA

Praca w Uniejowie - co warto wiedzieć?

00:00, 11.03.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Uniejów to niewielkie miasto położone w województwie łódzkim. To miejsce niezwykle urokliwe, które dynamicznie się rozwija.

Mimo to, wiele osób, które zaczynają poszukiwania pracy obawiają się czy znajdą w nim zatrudnienie. Czy obawy te są słuszne? Jak wygląda rynek pracy w Uniejowie i w jaki sposób możemy znaleźć pracę w tym mieście? Sprawdźmy to.

Jak wygląda rynek pracy w Uniejowie?

Rynek pracy w Uniejowie, z racji wielkości miasta jest stosunkowo niewielki, mimo to dynamicznie się rozwija. Dzięki temu stopień bezrobocia w tej miejscowości nie jest bardzo wysoki. Obecnie wynosi około 7,5% co jest wynikiem gorszym niż wynik wojewódzki, wciąż jednak utrzymuje się na jednocyfrowym poziomie. Co ważne, większy problem ze znalezieniem pracy w Uniejowie mają kobiety (stopa bezrobocia wśród nich wynosiła w 2017 roku 8,3%) niż mężczyźni. Niemniej jednak powstają nowe miejsca pracy a urzędy robią wszystko by pomagać bezrobotnym w aktywizacji.

Na jakich pracowników jest obecnie największe zapotrzebowanie?

Jak w większości niewielkich miast w Uniejowie istnieje ogromne zapotrzebowanie na pracowników posiadających konkretny fach w ręku - murarzy, monterów, operatorów. Poza tym spora część ogłoszeń dotyczy handlu. Łatwo jest również znaleźć pracę w turystyce i gastronomii ze względu na termy, z których słynie Uniejów.

Jak skutecznie szukać pracy w Uniejowie?

Jeśli zależy nam na tym, żeby szybko znaleźć pracę w Uniejowie warto przede wszystkim postawić na nowoczesne metody jej poszukiwania. Taką metodą jest bez wątpienia poszukiwanie ofert pracy na stronach i portalach internetowych, takich jak Jobsora. To właśnie tu możemy bowiem znaleźć najwięcej ciekawych propozycji.

Podsumowując, choć sytuacja na rynku pracy w Uniejowie nie jest najlepsza, zwłaszcza gdy przypatrzymy się poziomowi bezrobocia w całym województwie. Na szczęście, wiele osób znajduje tu pracę bez większego trudu. Warto więc być dobrej myśli i wykorzystać nowoczesne sposoby poszukiwania pracy. To naprawdę działa.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone