Zamknij
REKLAMA

Jak optycznie powiększyć małe mieszkanie?

07:28, 02.04.2019 | artykuł sponsorowany

Male mieszkanie wcale nie musi sprawiać klaustrofobicznego wrażenia! Wystarczy tylko parę trików, aby wnętrze wyglądało na przestronne i przyjazne. Sprawdź nasze porady już teraz!

Nie każdy z nas może pozwolić sobie na kupno drogiego apartamentu o sporym metrażu. Wtedy, gdy mamy mieszkanie o mniejszym metrażu, nie musimy jednak wcale odczuwać braku przestrzeni – optyczne powiększenie wnętrza odpowiednią aranżacją potrafi zdziałać cuda!

 Serwis internetowy http://myfoodtruck.pl/ przygotował specjalne porady dla każdego, kto chciałby nadać swojemu małemu mieszkaniu bardziej atrakcyjny wygląd. Jakie informacje warto wziąć pod uwagę? Zobacz je już teraz i zastosuj we własnym lokalu – bez ponoszenia wysokich kosztów!

1. Postaw na jasne kolory

Najprostszym sposobem na to, aby powiększyć optycznie wnętrze, jest wybór jasnych kolorów. W tej roli świetnie sprawdzi się biel, ale możemy także wybrać inne jasne barwy, na przykład szarości, beże, pastele.

W małym wnętrzu warto nie tylko pomalować ściany na jasny kolor, ale również dobrać jasne meble, na przykład w modnym teraz kolorze bieli. Jasne kolory odbijają naturalne światło i dzięki temu dają efekt większej przestrzeni – newsy wnętrzarskie polecają ten sposób jako najskuteczniejszą metodę optycznego powiększenia małego mieszkania!

2. Jeśli wzorki, to tylko drobne

Jeżeli nie chcemy rezygnować z wzorzystych elementów aranżacji wnętrza w swoim mieszkaniu, pamiętajmy o tym, aby wybierać te o mniejszych detalach. Duże, przyciągające uwagę wzory, mogą przytłoczyć mniejszą przestrzeń, a tym samym sprawić, że nie będziemy czuć się w niej komfortowo.

Porada ta dotyczy nie tylko tapet, które chętnie wybierane są do wykończenia ścian, ale również innych elementów, na przykład zasłon, firanek.

3. Wpuść do wnętrza naturalne światło

Naturalne światło także potrafi skutecznie powiększyć przestrzenie, dlatego najlepiej nie tamować jego dostępu do wnętrza.

Gdy mamy taką możliwość, najlepiej zrezygnować z firanek – zamiast nich możemy pozostawić tylko zasłony oraz wybrać takie osłony okienne jak rolety czy żaluzje. Naturalne światło sprawi, że pomieszczenie będzie prezentowało się jeszcze lepiej!

4. Nie zagracaj wnętrz

W małych mieszkaniach i w innych małych przestrzeniach doskonale sprawdza się zasada, która mówi, że less is more, czyli mniej to więcej.

Najlepiej nie zagracać pomieszczeń niepotrzebnymi przedmiotami, na przykład stolikami, kwietnikami, dekoracjami, które mogą wprowadzić do wnętrza chaos i sprawić, że aranżacja może przytłaczać optycznie całe wnętrze.

Porządek to sprawdzony sposób na to, aby mała przestrzeń wydawała się większa niż w rzeczywistości!

5. Zastosuj moc luster

Pamiętaj także o tym, że w małych wnętrzach świetnie sprawdzą się lustra. Nadają pomieszczeniom głębi, a dzięki odbijaniu światła nadają mu jeszcze więcej jasności. Podobny efekt można uzyskać dzięki zastosowaniu mebli wykończonych na wysoki połysk.

Mamy nadzieję, że nasze wiadomości pomogą w zaaranżowaniu takiego wnętrza, które będzie prezentowało się świetnie – nawet wtedy, gdy nie ma ono dużego metrażu!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone