Zamknij
REKLAMA

Serwis HistoriaPojazdu.gov.pl - czego można się z niego dowiedzieć?

10:38, 09.04.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Aktualnie do dyspozycji osób, które chcą dowiedzieć się więcej o samochodach, są różne serwisy internetowe, które na podstawie numeru VIN i innych danych przygotowują specjalne raporty. Jedną z najpopularniejszych stron tego rodzaju jest HistoriaPojazdu.gov.pl. Co warto o niej wiedzieć?

Z serwisów generujących raporty o pojazdach korzystają przede wszystkim te osoby, które chciałyby zdecydować się na zakupienie używanego samochodu. Dzięki ogólnodostępnym danym można dowiedzieć się więcej o interesującym nas modelu – zaprezentowane dane mogą być wtedy pomocne przy podejmowaniu decyzji o zakupie.

Jednym z najczęściej wybieranych serwisów jest HistoriaPojazdu.gov.pl. Bliżej stronie przyjrzał się serwis http://opony-norden.pl/. Co warto wiedzieć na jego temat?

HistoriaPojazdu.gov.pl – co to jest?

Serwis internetowy działający pod adresem HistoriaPojazdu.gov.pl udostępnia usługę, która określana jest jako Historia Pojazdu. Usługa ta jest świadczona przez Ministerstwo Cyfryzacji na bazie danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Historia Pojazdu jest usługą skierowaną przede wszystkim do tych osób, które chciałyby zakupić używany pojazd – samochód, motocykl czy inny pojazd zarejestrowany w Polsce. Wiadomości zawarte na stronie mogą być pomocne w ocenie stanu pojazdu, a także wiarygodności oferty sprzedającego.

Skorzystanie z serwisu HistoriaPojazdu.gov.pl jest całkowicie darmowe.

Jakich danych potrzebujemy, aby skorzystać z serwisu HistoriaPojazdu.gov.pl?

Aby skorzystać z serwisu HistoriaPojazdu.gov.pl, potrzebne są trzy podstawowe informacje o interesującym nas pojeździe, a mianowicie:

 • numer rejestracyjny pojazdu
 • datę pierwszej rejestracji pojazdu
 • numer VIN

Powyższe dane znajdują się w dowodzie rejestracyjnym samochodu, na karcie pojazdu, a także można otrzymać je od sprzedającego albo właściciela pojazdu wystawiającego go na sprzedaż.

Czego można dowiedzieć się ze strony HistoriaPojazdu.gov.pl?

Usługa dostępna za pośrednictwem strony internetowej HistoriaPojazdu.gov.pl pozwala na uzyskanie dostępu do szeregu wartościowych informacji dotyczących pojazdów, w tym między innymi są to:

 • dane techniczne pojazdu – pojemność, moc silnika, rodzaj stosowanego paliwa
 • terminy obowiązkowych badań technicznych pojazdu, a także informacja o tym, czy pojazd posiada aktualne badania techniczne
 • informacje o stanie licznika zapisane podczas badań technicznych – dane te zbierane są od 2014 roku
 • informacja o tym, czy pojazd posiada wykupione obowiązkowe ubezpieczenie OC
 • informacja o właścicielu pojazdu – osoba prywatna, firma, organizacja
 • liczba właścicieli
 • województwo rejestracji
 • oznaczenie, czy pojazd jest zapisany w bazie jako kradziony

Powyższe informacje są gromadzone od 2004 roku przez różne podmioty, poza danymi dotyczącymi przebiegu, które zapisywane są od 2014 roku.

Strona HistoriaPojazdu.gov.pl prezentuje także wybrane wiadomości o samochodach zagranicznych, które pozyskiwane są z podobnych systemów działających w innych krajach, w tym w USA, Kanadzie i wybranych krajach Europy.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone