Zamknij
REKLAMA

Prawnik przez internet - jak korzystać z porad prawnych on-line?

11:26, 11.04.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Aby otrzymać poradę prawną, nie musimy wcale wychodzić z domu. Teraz można otrzymać ją także przez internet od renomowanej kancelarii prawnej. Na czym polegają usługi porad prawnych on-line?

Nie każdy z nas ma czas na to, aby udać się do kancelarii prawnej i tam zasięgnąć porady. Czasami problemem jest odległość – w okolicy nie ma żadnego prawnika, do którego możemy pójść. Problemem może być też niepełnosprawność lub inne sytuacje, w których nie możemy opuścić domu.

Wtedy, gdy potrzebujemy fachowej porady prawnej, możemy otrzymać ją nie tylko bezpośrednio w kancelarii, ale również całkowicie przez internet. Jak korzystać z porad prawnych on-line? Wyjaśniają specjaliści współpracujący z serwisem internetowym http://ksmtv.pl/.

Porada prawna on-line – czym tak właściwie jest?

Nie musimy posiadać rozbudowanej wiedzy prawniczej, ale nie zwalnia nas to z przestrzegania przepisów prawa. Wtedy, gdy mamy wątpliwości związane z jakimiś przepisami, możemy samodzielnie próbować je zinterpretować, ale czasami jest to zbyt trudne ze względu na różne zawiłości prawne. Wtedy najlepiej pomyśleć o skorzystaniu z pomocy prawnika.

Adwokat albo radca prawny mogą udzielić nam porad prawnych w każdej dziedzinie prawa, w której się specjalizują. Porada ta może być udzielona bezpośrednio w kancelarii, ale również coraz więcej prawników oferuje swoje usługi on-line.

Branżowe newsy coraz częściej poruszają tematykę poradnictwa prawnego przez internet. To usługa, która wychodzi naprzeciwko potrzebom nowoczesnych klientów, którym zależy na uzyskaniu pomocy bez potrzeby osobistego udawania się do kancelarii.

Porada prawna on-line to porada, która otrzymujemy przez internet – najczęściej jest ona przekazywana przez kancelarię na adres e-mailowy klienta. Oprócz porady możemy także otrzymać pisma procesowe, projekty umowy, zgodnie z naszym indywidualnymi wymaganiami.

Porady prawne on-line – krok po kroku

1. Pierwszym krokiem jest wybranie odpowiedniej kancelarii, która oferuje usługi prawne online – informacje o tym można znaleźć bezpośrednio na stronach kancelarii.

2. Następnie kontaktujemy się z kancelarią, wysyłając zapytanie na jej adres e-mailowy lub korzystając ze specjalnego formularza. W wiadomość opisujemy swój problem prawny, a także możemy załączyć do niej potrzebne dokumenty.

3. Kancelaria zapoznaje się z problemem klienta i w wyznaczonym czasie, najczęściej do 24 godzin, przesyła do niego wiadomość zwrotną z ceną usługi. Gdy akceptujemy cenę, wówczas wpłacamy ją na rachunek bankowy kancelarii.

4. Po opłaceniu porady prawnej oczekujemy na e-mail zwrotny z odpowiedzią na zadane pytanie – najczęściej można otrzymać odpowiedź w ciągu kilku dni po zapytaniu.

5. Jeśli konieczne jest przesłanie dodatkowych dokumentów, termin realizacji usługi może się wydłużyć.

Zatem uzyskanie pomocy prawnej on-line jest naprawdę bardzo proste – dzisiaj wiadomości do prawników przesyła przez internet wielu klientów, dlatego warto także skorzystać z takiej oferty, gdy nie mamy możliwości osobistego udania się do kancelarii prawnej.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone