Zamknij
REKLAMA

Dom opieki czy opieka w domu – co wybrać dla seniora?

08:50, 12.04.2019 | artykuł sponsorowany

Gdy osoba starsza zaczyna mieć trudności w samodzielnym życiu, warto pomyśleć o skorzystaniu z fachowego wsparcia. Czy w takim przypadku lepiej zdecydować się na dom opieki dla seniorów czy też na zatrudnienie opiekunki?

Podeszły wiek, niepełnosprawność, poważne choroby, na przykład wylew – to tylko niektóre przypadki, gdy osoba starsza może wymagać regularnej opieki. Czy w takiej sytuacji warto zdecydować się na skorzystanie z usług domów opieki czy też na zatrudnienie opiekunki do całodobowej opieki nad seniorem?

Gdy również stoisz przed takim wyborem, sprawdź poradnik przygotowany przez serwis internetowy http://ergowiosla.pl/. Na co warto się zdecydować, aby zapewnić seniorowi właściwą opiekę?

Dom opieki dla seniora

Pierwsza propozycja to skorzystanie z usług domów opieki dla osób starszych i potrzebujących stałego wsparcia ze strony opiekunów, a także personelu medycznego – pielęgniarek, lekarzy.

Aktualnie dostęp do domów opieki w Polsce jest coraz lepszy. Do wyboru są nie tylko placówki dofinansowane, ale również prywatne, które zapewniają znacznie wyższy poziom opieki dla starszych osób.

Opieka w domu spokojnej starości najczęściej jest całodobowa, ale można także skorzystać z opieki okazjonalnej lub dziennej, na przykład wtedy, gdy bliscy seniora potrzebują także czasu dla siebie lub pracują i nie mogą opiekować się nim przez 24 godziny na dobę.

Domy seniora, zwłaszcza te rekomendowane, zapewniające kompleksową, profesjonalną obsługę, są bardzo dobrym wyborem zarówno dla osoby starszej, jak również dla jej bliskich. Stała, fachowa opieka, dostęp do szerokiej gamy dodatkowych usługi i udogodnień powodują, że to rekomendowany wybór. Senior może także mieć stały kontakt z rówieśnikami, dlatego nie jest zamknięty w czterech ścianach, co również może mieć pozytywny wpływ na jego kondycję.

Z drugiej strony taka oferta powiązana jest z dodatkowymi kosztami, zwłaszcza wtedy, gdy chcemy skorzystać z usług w prywatnym domu opieki. W tym przypadku usługa może kosztować nawet około 2-3 tysięcy złotych miesięcznie.

Aktualne informacje dotyczące ofert domów seniora można znaleźć również na ich stronach internetowych.

Opieka w domu seniora

Druga propozycja do skorzystanie z usług opiekunek. W tym przypadku możemy skorzystać także z usług dotowanych lub darmowych, na przykład z Miejskiego lub Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, gdy senior może liczyć na nieodpłatną opiekę. Dodatkowo, możemy zatrudnić prywatną opiekunkę, która także może zamieszkać z seniorem.

Opieka sprawowana przez opiekunkę jest dla wielu seniorów lepszym wyborem, ponieważ nie wymaga od nich przeprowadzki i zmiany dotychczasowego środowiska. To może wpłynąć na stan starszej osoby, ale z drugiej strony może być również dla niej dodatkowym wsparciem.

Senior w domu może liczyć na szeroką gamę różnych usług – od pomocy w przyjmowaniu leków i w higienie, poprzez robienie zakupów, a skończywszy na wspólnych ćwiczeniach oraz atrakcjach.

Wiadomości z ofertami można znaleźć na różnych portalach ogłoszeniowych, ale dostępne są także usługi oferowane przez agencje opieki. Ta druga oferta będzie związana z niego wyższymi kosztami, niemniej jednak jest bezpieczniejszym wyborem.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone