Zamknij
REKLAMA

Małe wózki spacerowe – 5 kwestii, które warto znać przed zakupem

07:30, 13.04.2019 | artykuł sponsorowany

Lekkie, małe wózki spacerowe to nieodłączny atrybut każdego rodzica małego dziecka. Dostępnych jest wiele modeli – od najprostszych po uniwersalne modele 3w1, które mogą być wykorzystane zarówno przy noworodku, jak i kilkulatku. Na co zwrócić uwagę, by kupić taki wózek, który spełni wszystkie oczekiwania?

1. Małe wózki spacerowe – waga sprzętu

Spacery, wycieczki, wizyty u lekarza, odwiedziny u babci – we wszystkich tych sytuacjach nieocenioną pomocą każdego rodzica stanowią małe wózki spacerowe. Wyposażenie tego typu wykorzystuje się niemal codziennie, dlatego warto upewnić się, że będzie wygodne w użytkowaniu. Nawet, jeśli nie mieszka się w bloku, często można natknąć się na schody, po których będzie trzeba wnieść wózek – a w pobliżu nie zawsze znajdzie się ktoś do pomocy. Z tego względu warto wybrać lekki wózek, który nie będzie stanowił zbyt dużego obciążenia dla żadnej mamy. Na rynku można znaleźć modele już od 5 kg, wykonane z lekkich materiałów, a przy tym posiadające solidną konstrukcję.

2. Cena wózków spacerowych dla dzieci do 25 kg

Wyposażenie dla dzieci na ogół bywa kosztowne, warto więc szukać okazji, które pozwolą na zyskanie dobrego jakościowo sprzętu w niskiej cenie. Takim rozwiązaniem jest outlet akcesoriów dziecięcych, czyli sklep, w którym można znaleźć nowe i używane wyposażenie po obniżonych cenach. Wystawiane w takich miejscach produkty przechodzą wstępną surową selekcję, która przepuszcza wyłącznie sprzęt w świetnym stanie technicznym oraz bez widocznych śladów użytkowania. Dzięki temu można kupić tanie wózki spacerowe od najlepszych producentów i cieszyć się wyposażeniem, które spełni wszystkie oczekiwania.

3. Bezpieczeństwo dziecka podczas spaceru

Koniecznie powinno się zwrócić uwagę na elementy, które mają znaczenie dla bezpieczeństwa malucha w trakcie podróży. Małe wózki spacerowe powinny być wyposażone w takie elementy, jak pasy zapinane w wielu punktach – dzięki nim dziecko nie wypadnie z budki nawet podczas drzemki. W przypadku modeli z rozkładanym daszkiem, warto wybrać wersję posiadającą przezroczyste okienko, przez które można stale zerkać na malucha bez konieczności ciągłego zatrzymywania się.

4. Uniwersalność – wózki głęboko-spacerowe

Warto zdecydować się także na uniwersalne modele 3w1 lub 2w1, czyli wózki głęboko-spacerowe. Mają wiele zalet – w pierwszych miesiącach życia można bowiem korzystać z opcji głębokiej, a kiedy dziecko podrośnie – ze spacerowej. Pozwala uniknąć to dodatkowych kosztów wymiany wyposażenia na dostosowane do wieku i wielkości dziecka. Można znaleźć modele dla dzieci do 25 kg, które posłużą przez kilka lat, zapewniając wygodne miejsce podróży dla starszej pociechy.

5. Wygoda przechowywania i transportu

Dobrym rozwiązaniem są wózki spacerowe małe po złożeniu, które można z łatwością przechowywać, a także nie sprawią problemu przy transporcie. Dostępne są modele typu parasolka, które składają się w wąski, zajmujący bardzo mało miejsca pakunek, a także wersje składające się w prostokąt, które można schować w większy plecak czy torbę. Dzięki temu bez problemu można zmieścić je w bagażniku auta lub luku bagażowym w autokarze czy samolocie – są to więc modele idealne na wszelkie, nawet najdalsze podróże.

Wybierając małe wózki spacerowe, warto więc zwrócić uwagę na takie kwestie, jak wygoda użytkowania (zarówno dla malucha, jak i rodzica), bezpieczeństwo dziecka oraz możliwość wykorzystania wyposażenia również w przyszłości, kiedy pociecha nieco podrośnie. Outlety z akcesoriami dziecięcymi to najlepsze źródło markowych, a przy tym tanich spacerówek, dzięki którym każdy rodzic znajdzie wyposażenie, spełniające jego oczekiwania pod każdym kątem. Dobry wózek zapewni maluchowi bezpieczne i wygodne miejsce do drzemania lub siedzenia podczas podróży, a przy tym będzie także odciążeniem dla rodziców dzięki dodatkowej, podwieszanej półce na torbę czy zakupy.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone