Zamknij
REKLAMA

Jak odmienić każde wnętrze - biokominki

19:18, 24.04.2019 | materiały partnera

Jak odmienić każde wnętrze – biokominki. Płonący w kominku ogień nadaje wnętrzu ciepła, podkreśla wyjątkowe chwile, dodaje pomieszczeniu klasy. Jednak nie w każdym mieszkaniu jest możliwe zainstalowanie typowego kominka z paleniskiem na drewno. Na szczęście z pomocą przychodzi technologia, oferując spragnionym widoku tańczących płomieni klientom biokominki.

Co to są biokominki?

 Biokominek to kominek, w którym nie używa się drewna, lecz paliwa na bazie alkoholu. Paliwo do biokominków dostępne jest w formie płynu lub żelu, zaś jego zaletą jest brak zapachu i dumy podczas spalania.

Biokominki - gdzie można instalować?

Dzięki wspomnianym już zaletom paliwa na bazie alkoholu, instalacja biokominka jest możliwa praktycznie wszędzie. Nie są więc konieczne żadne pozwolenia, pomieszczenie nie musi spełniać norm obowiązujących przy zwykłym kominku. Mało tego, zbędny jest również przewód odprowadzający dym, całkowicie wystarczająca jest zwykła, sprawna wentylacja.

Bezpieczeństwo biokominków

Jak przy każdym kontakcie z ogniem, podczas korzystania z biokominków należy zachować podstawowe środki ostrożności. Nie należy więc stawiać w okolicy elementów łatwopalnych, suszyć ubrań na obudowie biokominka ani czymkolwiek jej osłaniać, należy zachować bezpieczną odległość od innych elementów wyposażenia. Wychodząc z domu należy kominek bezwzględnie wygasić. Podstawową zasadą bezpieczeństwa jest niedolewanie paliwa do ognia. Wkład może być napełniany paliwem wyłącznie wtedy kiedy jest zimny.

 Rodzaje biokominków

W zależności od kryteriów dostępne są różnego rodzaju biokominki. Przede wszystkim istotne jest docelowe miejsce w którym chcemy zainstalować kominek, stad podział na biokominki wolnostojące, pod zabudowę, podwieszane i do zawieszania na ścianie. Oczywiście ważne jest także harmonijne wkomponowanie biokominka w pozostałe elementy wyposażenia wnętrza. Biokomnki są więc dostępne w różnorodnej estetyce, odpowiedniej do pomieszczeń o odmiennym charakterze.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone