Zamknij
REKLAMA

Yerba mate dodaje mocy i wigoru

00:00, 16.05.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Kofeina, teobromina, teofilina – znasz te nazwy alkaloidów, brzmiące jak magiczne zaklęcia? Alkaloidy ksantynowe to związki czynne, mające bezpośredni wpływa na organizm ludzki. Działają zatem praktycznie „od razu”, stąd popularność różnych napojów kofeinowych (pobudzających), ale nie tylko! Kakao, herbata – też zawierają ksantyny, tylko w innych proporcjach. Yerba Mate, napar z ostrokrzewu paragwajskiego, również! Dowiedz się, co czyni go pełnym mocy!

Ksantyny w yerba mate

W yerbie na kofeinę czasem mówi się „mateina”, ponieważ yerba pobudza trochę inaczej, niż typowe napary z dużą zawartością kofeiny. Yerba mate energetyzuje nas stopniowo, nie powoduje gwałtownego spadku energii, ani nie wypłukuje z organizmu minerałów. To bardzo ważne, bowiem dzięki temu – yerba odżywia nasze ciała (witaminy, minerały) i wspiera prawidłową przemianę materii. Wysokie stężenie saponin czy antyoksydantów, to z kolei lecznicza i odmładzająca strona yerba mate. Dlatego właśnie mateina ma wyjątkowe działanie! Do niej dodajmy teobrominę, również występującą w mate – teobromina znana z kakao, daje uczucie relaksu, radości, poprawia krążenie krwi w mózgu i relaksuje na głębokim poziomie. Yerba mate tym samym ma udowodnione działanie antydepresyjne i poprawiające samopoczucie! Można się szybko przekonać, że to prawda – wystarczy napić się yerby w czasie przygnębienia oraz spadku nastroju. W złapaniu balansu i równowagi pomoże też trzecia ksantyna, czyli teofilina. Największe jej stężenie znajdziemy w herbacie, gdzie wspólnie z l-teaniną, powoduje zwiększenie koncentracji i spokoju umysłu, równoważąc obie półkule i pogłębiając oddech. To za sprawą teofiliny, yerba mate ma działanie rozszerzające oskrzela i rozluźniające ich mięśnie gładkie, pomagając oczyścić je i pogłębić oddychanie.

Kompleksowa moc z yerba mate

Jak widać, alkaloidy ksantynowe i wiele innych substancji czynnych biologicznie, dają yerba mate unikatowe właściwości, których nie sposób podrobić. Poprzez wzajemne wzmacnianie swojego działania, związki czynne za sprawą wielokrotnej ekstrakcji (yerbę zalewamy nawet kilkanaście razy), dodają nam wigoru, odżywiają całe ciało, poprawiają koncentrację i po prostu są kompleksową dawką prawdziwej mocy! Najlepsze mieszanki yerba mate oferuje sklep internetowy pod adresem: https://www.yerbamarket.com/pol_m_Yerba-mate-100.html

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone