Zamknij
REKLAMA

Uczelnie Łódź - najpopularniejsze kierunki

12:23, 24.05.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Chcesz wiedzieć, które uczelnie w Łodzi prowadzą najpopularniejsze kierunki – np. psychologię lub ekonomię? Jeśli rozważasz studia w Łodzi na którymś z tych dwóch kierunków – zapraszamy do lektury!

Łódź to miasto wojewódzkie; pod względem wielkości jest czwartym miastem w Polsce, zaś pod względem liczby mieszkańców – trzecim. W mieście tym studiuje ponad 120 tysięcy studentów – na sześciu uczelniach publicznych i piętnastu uczelniach niepublicznych. Oferta edukacyjna uczelni w Łodzi jest bardzo rozbudowana i obejmuje oczywiście najpopularniejsze kierunki studiów, takie jak psychologia i ekonomia. Które łódzkie uczelnie prowadzą te kierunki? Omawiamy tę kwestię poniżej. Pełna lista łódzkich uczelni jest dostępna na portalu https://www.uczelnie.pl/miasto/lodz/.

Kierunek psychologia

Psychologia to kierunek studiów od lat utrzymujący się w czołówce rankingów najpopularniejszych wśród kandydatów kierunków studiów. Psychologia to z pewnością ciekawe studia, które wyposażają absolwenta w wiedzę i umiejętności przydatne w wielu miejscach pracy. W niektórych przypadkach ukończenie psychologii wymaga dalszego kształcenia, np. jeśli absolwent chce prowadzić praktykę psychoterapeutyczną. Psychologów zatrudniają rozmaite instytucje, a także firmy – m.in. w działach HR. Powodzeniem cieszą się także studia na kierunku psychologia w biznesie.
 

Uczelnie w Łodzi z kierunkiem psychologia

Psychologię można studiować w Łodzi na tych uczelniach:

- Społeczna Akademia Nauk w Łodzi – uczelnia prowadzi jednolite studia magisterskie w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym;

- Akademia Społeczno-Humanistyczna w Łodzi – dostępne są studia I stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym;

- Uniwersytet Łódzki – prowadzi jednolite studia magisterskie w trybie stacjonarnym;

- Polski Uniwersytet Wirtualny – studia online.

W przypadku studiów na uczelniach prywatnych, koszt nauki to ok. 420-470 zł miesięcznie.

Kierunek ekonomia

Ekonomia, podobnie jak psychologia, cieszy się popularnością wśród kandydatów na studia. Studia te przygotowują do pracy w różnych branżach – w zależności od ukończonej specjalności czy indywidualnych predyspozycji absolwenta (jak np. znajomość języków obcych). Ekonomia jest nauką, która zajmuje się zasobami i tym, jak jednostka i społeczeństwo wykorzystują te zasoby oraz jak przekształcają je w dobra dystrybuowane następnie pomiędzy jednostkami i w ramach grup społecznych. Na ekonomii przyda się z pewnością zacięcie matematyczne, ale też humanistyczna otwartość.

Uczelnie w Łodzi z kierunkiem ekonomia

Ekonomię w Łodzi można studiować na następujących uczelniach:

- Akademia Społeczno-Ekonomiczna w Łodzi – studia I stopnia;

- Uniwersytet Łódzki – studia I i II stopnia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym;

- Polski Uniwersytet Wirtualny – studia online;

- Wyższa Szkoła Finansów i Informatyki im. Prof. J. Chechlińskiego – studia I i II stopnia.

Koszt studiów prywatnych lub prowadzonych w trybie niestacjonarnym na uczelni państwowej to ok. 3700-5000 zł za rok – w zależności od uczelni i specjalności.

Jeśli w Łodzi nie ma szkoły wyższej która odpowiadałaby waszym potrzebom zapraszamy na serwis https://www.uczelnie.pl/ gdzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną wszystkich polskich uczelni.

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone