Zamknij
REKLAMA

Gdzie może pracować polonista?

13:50, 07.06.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Wiele osób uważa, że absolwenci polonistyki najczęściej znajdują zatrudnienie w szkole. Tymczasem po tym kierunku można zdobyć atrakcyjną posadę również w innych branżach.

Oferty dla absolwentów polonistyki

Filologia polska cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród młodych osób. Warto podkreślić, że wiele z nich to prawdziwi pasjonaci, którzy zdecydowali się na ten kierunek, aby rozwijać swoje zainteresowania. Oferty pracy dla absolwentów polonistyki nie są trudne do znalezienia, czego dowodem będą ogłoszenia dostępne na pracuj.pl. Niektóre z nich mogą dotyczyć pracy na pół etatu – jest to znakomite rozwiązanie dla osób, które dodatkowo chcą kontynuować naukę na wyższej uczelni.

Propozycje pracy dla polonistów

Obecnie poloniści znajdują zatrudnienie między innymi w charakterze:

  • nauczyciela języka polskiego,
  • bibliotekarza,
  • korektora,
  • dziennikarza,
  • copywritera.

Wielu absolwentów polonistyki decyduje się związać swoją zawodową przyszłość z zupełnie inną branżą – bankowością. Zazwyczaj pracują w bankach jako konsultanci i mają bezpośredni kontakt z klientami. Ciekawą propozycją dla osób po studiach polonistycznych może być także branża public relations. Umiejętność bezbłędnego przygotowywania tekstów na dowolne tematy jest kluczowym walorem w kontekście najróżniejszych stanowisk. Polonista sprawdzi się również w roli przedstawiciela handlowego, szczególnie jeśli jego zadaniem będą działania promocyjne związane z podręcznikiem do języka polskiego. Oczywiście osoby zainteresowane przede wszystkim pracą w charakterze nauczyciela także znajdą dla siebie wiele intratnych propozycji. Poza zatrudnieniem w szkole można zdecydować się na dodatkowe udzielanie korepetycji. Warto podkreślić, że w dzisiejszych czasach coraz więcej uczniów korzysta z takiej pomocy, co wiąże się z dużym zapotrzebowaniem na doświadczonych korepetytorów.

Polonistyka jest bardzo dobrym wyborem dla osób, które chcą związać swoją przyszłość z nauczaniem, dziennikarstwem, public relations, a nawet z branżą IT. Najlepiej zdecydować się na studia w trybie dziennym na państwowej uczelni.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone