Zamknij
REKLAMA

Otwarto centrum ,,Kotwica''. W czym pomogą specjaliści?

14:06, 11.03.2020 | materiał partnera
Skomentuj Centrum Diagnozy i Terapii ,, Kotwica'' pomaga w rozwiązywaniu problemów osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży. Działa ono w Poddębicach - Plac Kościuszki 6 a.

Centrum Diagnozy i Terapii „ Kotwica” to nowe miejsce na mapie Poddębic, gdzie wyspecjalizowana kadra stawia na rozwój, naukę i zabawę. Zespół z wieloletnim doświadczeniem składający się z psychologa, pedagoga oraz logopedy pracuje zarówno z dorosłymi, jak i dziećmi oraz młodzieżą.

W swej pracy eksperci bazują na nowoczesnych metodach i pomocach dydaktycznych. Specjaliści Kotwicy służą wsparciem i pomocą dla dzieci i młodzieży z różnymi problemami: z dysfunkcjami rozwojowymi, z trudnościami w nauce szkolnej oraz z problemami emocjonalnymi i społecznymi. Swoją pomocą obejmują również dorosłych oraz rodziców, tak aby poprawiać ich jakość życia oraz bardziej efektywnie wspierać rodzinę jako całość oraz poszczególnych jej członków.

Specjaliści z Centrum Diagnozy i Terapii „ Kotwica” w Poddębicach zajmują się profilaktyką, diagnozą i terapią psychologiczną, pedagogiczną, logopedyczną, a także terapią dzieci z autyzmem.

,,W  Kotwicy   pracujemy również w  małych grupach, tak  aby nasi najmłodsi  klienci mogli w sposób praktyczny ćwiczyć i utrwalać prawidłowe nawyki emocjonalno – społeczne, których się uczą podczas spotkań.  Nauka przez działanie  zawsze przynosi  efekty.  Centrum to również miejsce wymiany  doświadczeń i myśli  rodziców'' - wyjaśnia Renata Mrozińska – pedagog.

Założeniami współpracy realizowanej zarówno w formie indywidualnej jak i grupowej jest: wspomaganie rozwoju dziecka w jego rozmaitych sferach (edukacyjnej, emocjonalnej, społecznej), zapobieganie problemom w funkcjonowaniu rodziny, dotarcie do przyczyn problemów dziecka i rodziny poprzez właściwą diagnozę.

Wśród form terapii prowadzonej we współpracy z rodzicami centrum proponuje między innymi: arteterapię, treningi umiejętności społecznych, treningi zstępowania agresji, szkołę dla rodziców itp.

,,Dobór metod i form pracy zawsze dostosowany jest pod klienta, do jego potrzeb i możliwości''- wyjaśnia Olga Waszkiewicz – Rosa - psycholog.


reklama

 


Specjaliści z Kotwicy to również certyfikowani trenerzy warsztatów profilaktycznych adresowanych dla uczniów szkół podstawowych.

W celu zapewnienia komfortu każdego klienta, wizyty ze specjalistami w gabinecie w Poddębicach można umawiać telefonicznie: tel. 782 062 864 lub 782 062 865

Więcej szczegółów na temat Centrum Diagnozy i Terapii „ Kotwica” w Poddębicach mozna znaleźć na profilu Facebook 

www. facebook.com/centrum kotwica

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA