Zamknij
REKLAMA

Markizy balkonowe - co musimy o nich wiedzieć?

09:24, 25.01.2021 | materiały partnera

Nadmierne słońce na balkonie lub obfite opady deszczu mogą nam przeszkadzać w jego użytkowaniu. Warto wtedy rozważyć zakupu i montażu markiz, które pozwolą nam korzystać bez ograniczeń z możliwości naszego balkonu lub tarasu.

  1. Czym są markizy?
  2. Markiza balkonowa elektryczna czy rozporowa?
  3. Jak kupić markizy?

Przyjrzyjmy się, co należy wiedzieć na temat markiz oraz o czym pamiętać podczas ich zamawiania.

Czym są markizy?

Markizy najprościej możemy określić jako rodzaj zadaszenia, które może być składane wedle potrzeb. Najczęściej spotykamy je w wystawach sklepowych. Współcześnie coraz częściej możemy spotkać je jako element osłaniający balkony lub tarasy. Stanowić mogą idealną ochronę przed deszczem, wysoką temperaturą czy też nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Obecnie mogą stanowić również element dekoracyjny, gdyż ich wygląd bywa nieraz bardzo elegancki i estetyczny. Markiza balkonowa na wymiar może być dostosowana pod względem naszych indywidualnych potrzeb, a także rozmiaru balkonu.

Markiza balkonowa elektryczna czy rozporowa?

Wśród wielu rodzajów markiz balkonowych, należy wymienić markizę elektryczną. Jest to innowacyjne rozwiązanie, dzięki czemu jej użytkowanie jest niezwykle wygodne. Elektryczne sterowanie sprawia, że jej obsługa jest bardzo prosta. Możemy zdecydować się na zakup gotowej markizy lub też zamówić markizy balkonowe online. Stanowi to idealne wyjście dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu na jeżdżenie po sklepach i szukanie odpowiednich produktów.

Innym rodzajem godnym naszej uwagi jest markiza balkonowa rozporowa. Nie jest ona automatyczna, a do jej otwierania musimy posługiwać się korbką, jednak równie dobrze może nam zapewnić komfort podczas przebywania na balkonie lub tarasie Jest to dobry pomysł, który wiąże się z nieco mniejszym wydatkiem niż markiza balkonowa elektryczna.

Jak kupić markizy?

Jak już wyżej wspominaliśmy, do wyboru mamy dwie opcje:

  • zakup gotowych markiz w sklepach stacjonarnych,
  • zamówienie markizy na wymiar.

Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny model, musimy dokładnie sprawdzić, z jakiego materiału został on wykonany. Tkaniny akrylowe cechują się doskonałą wytrzymałością, dlatego też decydując się na ten rodzaj markiz, możemy mieć pewność, że będziemy doskonale ochronieni przed słońcem. Warto również upewnić się, czy wybrany przez nas model został odpowiednio zaimpregnowany, co może zapewnić mu długą żywotność, a także zabezpieczyć przed szkodliwym działaniem promieni UV. Mamy wtedy pewność, że kupujemy produkt, który będzie mógł posłużyć nam przez lata.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%