Zamknij
REKLAMA

Jubileuszowy numer Uniejowskich Stron już dostępny

11:03, 07.09.2021 | materiał partnera
Jubileuszowy, 80. numer Uniejowskich Stron już dostępny

W jubileuszowym, 80. wydaniu czasopisma „Uniejowskie Strony” znajdziecie Państwo wywiady Eugeniuszem Synakiewiczem – Burmistrzem Miasta i Gminy Uniejów kadencji 1998-2002 oraz prof. dr. hab. Jerzym P. Łukaszewiczem – Dyrektorem Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Z poszczególnych artykułów opublikowanych na łamach niniejszego numeru będziecie mieli Państwo okazję zapoznać się z informacjami na temat inwestycji, czyli: o zmianach przy pomniku poświęconym pamięci zamordowanych w 1939 r. w Czekaju, rozpoczęciu prac w strażnicy w Skotnikach, przebudowanie Placu Bogumiła i targowiska miejskiego w Uniejowie, czy też pracach nad budową kanalizacji deszczowej w ul. Długiej.

O wszystkich przedsięwzięciach inwestycyjnych i wydarzeniach kulturalnych informuje Burmistrz Miasta Uniejów w sprawozdaniu „Z prac Samorządu”, w którym znajdują się również informacje o dofinansowaniach, wnioskach i projektach dla mieszkańców gminy.

Ważnym wydarzeniem w życiu mieszkańców parafii Spycimierz była uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Centrum Bożego Ciała w Spycimierzu oraz podpisanie porozumienia między Uniejowską Akademią Futbolu a sportowcami: Ewą Pajor, Agatą Tarczyńską i Euzebiuszem Smolarkiem, a także listu intencyjnego pomiędzy Telewizją Polsat Sp. z o.o. a Uzdrowiskiem Termalnym Uniejów.

Tegoroczny sezon wakacyjny był łaskawszy niż poprzedni, ponieważ udało się przygotować całkiem sporo imprez kulturalnych dla mieszkańców gminy i turystów Uzdrowiska: wśród nich warto przypomnieć: XI edycję Festiwalu Królestwo Lilii, Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP i MDP w Woli Przedmiejskiej, Uniejowski Jarmark Rzemiosła, Wędkarski Puchar Burmistrza Miasta Uniejów, VIII Festiwal Lawendy, Kino letnie, X Piknik Sołtysów Gminy Uniejów, Samsung River Triathlon w Uniejowie, Earth Festival Uniejów 2021 oraz II Festiwal Przygodowo-Historyczny Misja Przygoda”.

O aktywności uczniów szkół naszej gminy i podopiecznych informują placówki w Uniejowie, Wieleninie, Wilamowie i Czepowie. W numerze tym można zapoznać się również z trzema projektami realizowanymi dla młodych sportowców, młodzieży i osób niepełnosprawnych przez Uniejowskie Stowarzyszenie „Aktywni”.

W dziale „Zakłady pracy” opisaliśmy hydrografikę młodego, kreatywnego mieszkańca Uniejowa – Daniela Kotłowskiego, a w sekcji „Zakręcony/a” pszczelarską pasję na emeryturze Henryka Kałuckiego.

Oczywiście zachęcamy gorąco do przeczytania wszystkich, również i tych niewymienionych w tym miejscu artykułów -  zachęca zespół redakcyjny Uniejowskich Stron.

okładka uniejowskie strony

„Uniejowskie Strony” nr 4/80 -pobierz PDF

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%