Zamknij
REKLAMA

Jak pielęgnować skórę dłoni?

00:00, 14.09.2021 | materiały partnera

Dłonie każdego dnia narażone są na działanie różnego rodzaju szkodliwych czynników, takich jak detergenty, promienie słoneczne, wiatr czy mechaniczne podrażnienia. Oprócz tego ta część naszego ciała często traktowana jest po macoszemu i zwyczajnie pomijana w codziennej pielęgnacji. Warto jednak przypomnieć sobie o dłoniach i wprowadzić ich pielęgnację do codziennej rutyny.

Codzienna pielęgnacja

Skóra dłoni jest cienka i znacznie bardziej narażona na starzenie i wysuszenie niż inne partie ciała. Wynika to z faktu, że jej struktura zawiera znikomą ilość gruczołów łojowych, które mają za zadanie między innymi wytwarzać warstwę ochronną. Dodatkowo biorąc pod uwagę fakt, że w zasadzie codziennie stykają się z detergentami i narażone są na ekspozycję na słońce i często również na wiatr, nietrudno o ich przesuszenie. Dłonie, którym brakuje nawilżenia, łatwo stają się szorstkie, mogą pękać, a przy działaniu promieni słonecznych dochodzi do przebarwień. Z tych względów w swojej codziennej pielęgnacyjnej rutynie warto jest uwzględnić tę część ciała i poświęcić jej każdego dnia kilka chwil. W kilku prostych krokach możemy zadbać o dłonie i sprawić, że staną się naszą wizytówką. Kroki te uwzględniają między innymi regularne nawilżanie, ochronę przed czynnikami zewnętrznymi oraz specjalne zabiegi poprawiające kondycję skóry.

Maska i peeling

Raz na jakiś czas dobrze jest zrobić coś więcej niż nawilżanie kremem. Ze względu na specyfikę tej części ciała naskórek może mieć miejscami dość grubą warstwę, w innych z kolei nieestetycznie się łuszczyć. To z kolei sprawia, że dłonie mają nierównomierny koloryt. Aby zapobiec tego typu sytuacjom, warto regularnie złuszczać skórę dłoni. Pomoże nam w tym peeling, który możemy kupić lub samodzielnie wykonać w domu, przy użyciu kilku składników, które z pewnością każdy ma w kuchni. Wystarczy kawa lub cukier oraz oliwa i sok z cytryny. Co do peelingu, możemy zdecydować się na mechaniczny lub enzymatyczny. W pierwszym wypadku lepiej jest postawić na specyfik drobnoziarnisty, który dotrze do wszystkich miejsc i delikatnie pozbędzie się naskórka. Po peelingu dobrze jest zastosować maskę, którą najlepiej jest zostawić na całą noc. Składniki aktywne takie jak masło shea, lanolina, witaminy A i E to tylko kilka składników, które wspomagają odbudowę bariery ochronnej, silnie nawilżają i zostawiają skórę dłoni miękką i odżywioną.

Ochrona przed czynnikami zewnętrznymi

Oprócz stosowania kosmetyków, w pielęgnacji dłoni niezwykle ważne jest chronienie ich przed czynnikami zewnętrznymi. Ochrona taka oznaczać może między innymi unikanie i ograniczanie kontaktu skóry dłoni z silnymi detergentami. Przy typowych domowych czynnościach takich jak zmywanie, czy sprzątanie dobrze jest korzystać z rękawiczek ochronnych. Dzięki temu niwelujemy kontakt skóry ze specyfikami zawierającymi szkodliwe substancje. Ponadto w zależności od pory roku powinniśmy stosować kremy z filtrem w celu ochrony przed słońcem i ciepłe rękawiczki, które ochronią dłonie przed zimnym powietrzem. Dodatkowo dobrze jest korzystać na co dzień z delikatnego mydła, które nie zawiera detergentów powodujących przesuszenie, a nawet pękanie skóry dłoni.

Więcej informacji i produkty pielęgnacji skóry dłoni znajdziesz na https://ziaja.com/

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%