Zamknij
REKLAMA

Nie przepłacaj za ubezpieczenie auta - 4 sposoby na znalezienie najkorzystniejszej oferty

10:30, 15.09.2021 | materiały partnera

Opłaty za ubezpieczenie samochodu bywają naprawdę wysokie. Jednak często przepłacasz głównie dlatego, że nie szukasz sposobów, aby zaoszczędzić na ubezpieczeniu auta. Zatem już teraz możesz poznać 4 skuteczne metody, dzięki którym zawsze wybierzesz najkorzystniejsze oferty.

Skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń

Pierwszą metodą, dzięki której nigdy nie będziesz przepłacać na ubezpieczeniu za auto, jest skorzystanie z porównywarki internetowej. Jedna z nich jest dostępna na stronie https://voleto.pl/. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziesz już skazany na kupowanie jedynie ofert od znanych firm. Często nawet nie zdajesz sobie sprawę z tego, że przepłacasz z tego powodu nawet kilkaset złotych, choć zakres ubezpieczenia w innej firmie jest dokładnie taki sam, a cena znacznie niższa.

Jedź bezpiecznie

To oczywiste, że firmy ubezpieczeniowe proponują znacznie korzystniejsze oferty kierowcom, którzy cenią sobie bezpieczną jazdę i w ostatnich latach nie spowodowali żadnej szkody. Bezpieczne i odpowiedzialne prowadzenie auta zawsze się opłaca, a często gwarantuje to nawet 60% zniżki. Duże znacznie ma także wiek kierowcy, przez co młode osoby często płacą wyższe kwoty za ubezpieczenie.

Ustal współwłasność samochodu

Wydaje się, że w najgorszej sytuacji są właśnie młode osoby, które nie mają jeszcze zbyt dużego doświadczenia za kółkiem, a przy tym ich historia ubezpieczeniowa nie jest najlepsza. Jednak czy to oznacza, że zawsze są zmuszeni, aby przepłacać? Oczywiście, że nie! Ciekawym i korzystnym finansowo rozwiązaniem jest zapisanie kogoś jako współwłaściciela auta. Jednak bardzo ważne jest to, aby była to osoba bardziej doświadczona, w wieku powyżej 25 lat i najlepiej z bezszkodową historią ubezpieczeniową. W taki sposób możesz zaoszczędzić nawet ok. 400 zł!

Kupuj ubezpieczenie przez Internet

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że wiele towarzystw ubezpieczeniowych gwarantuje spore rabaty dla klientów, którzy zdecydują się podpisać umowę i ubezpieczyć auto przez Internet. Do tego dobrym rozwiązaniem jest wtedy płatność kartą. Do wyboru często jest też płatność w ratach lub też uiszczenie opłaty jednorazowo. Pomimo tego, że to spory wydatek, to i tak więcej zaoszczędzisz, kiedy zdecydujesz się na zapłacenie całej kwoty od razu. Zapewni to większą oszczędność, niż opcja ratalna. Przestań przepłacać na ubezpieczeniu samochodu i dlatego koniecznie skorzystaj z naszych przydatnych i praktycznych porad.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%