Zamknij

Co się stanie, jeśli zaczniesz stosować metodę oddychania Wima Hofa?

11:00, 30.04.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:01, 30.04.2022

Jesteś po długiej walce z chorobą i czujesz, że Twój organizm potrzebuje dogłębnej regeneracji? Zastanawiasz się, jak poprawić swoją kondycję oddechową? Chcesz mniej się męczyć, a może pożegnać nieprzyjemne uczucie braku powietrza? Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie praktykowania metody oddychania Wima Hofa. Dowiedz się, co może się zmienić, kiedy zaczniesz ją stosować.

Możliwość swobodnego i głębokiego oddychania najczęściej docenia się dopiero wtedy, gdy się ją utraci, np. na skutek choroby. Na szczęście taki stan nie musi trwać długo. Pod warunkiem, że wprowadzisz odpowiednie leczenie, a potem zaczniesz trenować swój oddech.

Czym są oddechy Wima Hofa?

Metoda oddychania Wima Hofa to specjalnie opracowany system ćwiczeń, których celem jest wprowadzenie organizmu w stan hiperwentylacji. Efektem tego ma być wzrost ciśnienia krwi i poziomu jej wysycenia tlenem, a przez to zmiana jej pH na alkaliczne. To z kolei ma pozytywnie przełożyć się na pracę całego organizmu.

 

Zastanawiasz się, jak osiągnąć taki stan? To proste – wystarczy postępować według poniższych wskazówek.

  1. Znajdź spokojne i bezpieczne miejsce na ćwiczenia – najlepiej się połóż lub usiądź na fotelu.
  2. Weź od 30 do 40 głębokich oddechów.
  3. Przy ostatnich wdechu napełnij płuca powietrzem i mocno je wypuść.
  4. Wstrzymaj oddech – jeśli jesteś początkujący, zacznij od 30 do 60 sekund.
  5. Napełnij płuca powietrzem i wyrównaj oddech.

Taką serię należy powtórzyć trzy lub cztery razy, aby odczuć skutki ćwiczenia.

 

Jak oddechy Wima Hofa wpływają na organizm?

Według twórcy tej metody oddychania, wprowadzanie organizmu w stan hiperwentylacji przynosi wiele korzyści. Zmiana pH krwi ma pomóc:

  • pobudzić ciało do działania i zwiększyć poziom energii,
  • wzmocnić reakcję immunologiczną organizmu,
  • poprawić nastrój i zwiększyć odporność na stres.

Co ważne, świadome oddychanie może być także wsparciem w walce o zwiększenie pojemności płuc i wzmocnienie pracy ich mięśni. Jest to szczególnie istotne dla osób, które przeszły niedawno np. COVID-19. 

 

Warto pamiętać, że po wykonaniu oddechów metodą Wima Hofa mogą wystąpić mrowienie kończyn, zawroty głowy, szumienie w uszach, a nawet krótkotrwałe omdlenia. Dlatego poleca się wykonywanie ćwiczeń pod czujnym okiem specjalistów, np. z Medical SPA Malinowy Dwór. Odpowiednio wykwalifikowani eksperci nie tylko nauczą Cię, jak prawidłowo wdychać i wydychać powietrze, ale także będą kontrolować sytuację i w razie problemów szybko udzielą Ci pomocy. Dzięki temu będziesz ćwiczyć w bezpiecznych warunkach i nie zrobisz sobie krzywdy.

 

Dla kogo oddechy Wima Hofa są polecane?

Metoda oddychania Wima Hofa jest szczególnie rekomendowana dla osób, które mają trudności w swobodnym oddychaniu. Sprawdzi się także, jeśli:

  • chorowałeś na COVID-19 i zmagasz się z trudnościami w swobodnym wdychaniu i wydychaniu powietrza,
  • szybko się męczysz, nawet przy wykonywaniu drobnych zadań.

Jednak warto pamiętać, że metodę Wima Hofa może praktykować każdy, kto chce poprawić jakość swojego życia i nauczyć się prawidłowo oddychać.

 

Naucz się nowego sposobu nabierania powietrza i przekonaj się, jaką moc ma ta technika. Sprawdź koniecznie!

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%