Zamknij
REKLAMA

Program 500+ do likwidacji? Taki pomysł na walkę z inflacją ma...

13:00, 11.01.2022 | Źródło: Business Insider
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak apeluje do rządu o korektę polityki socjalnej w kontekście walki z rosnącą inflacją. Kaźmierczak wskazał, które programy społeczne należy zlikwidować.

Inflacja drenuje kieszenie Polaków, a jej wysokość może jeszcze wzrosnąć. Jak podaje Business Insider do jej wzrostu ma przyczyniać się również presja płacowa, a także realizacja odkładanych dotychczas przez przedsiębiorców podwyżek.

Autorski pomysł na walkę z drożyzną ma prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak. Jego zdaniem to najwyższy czas by rząd wycofał się ze swojej polityki, bo "polskiego podatnika na nią nie stać".

- To jest okazja i rząd powinien z tego skorzystać, by przeprowadzić korektę swojej polityki socjalnej - mówił podczas debaty Onetu i Business Insider Polska.

"Wycofać się z 500 plus na pierwsze dziecko"

Jako jeden z pierwszych programów, który należy zlikwidować Kaźmierczak podaje 500+ na pierwsze dziecko. Wskazuje, że w ślad za tą decyzją powinna pójść także decyzja o likwidacji 13. emerytury.

To jednak nie wszystko. 

Kaźmierczak dodaje, że rząd powinien wycofać się z kolejnych zapowiadanych w Polskim Ładzie "instrumentów pomocowych". Prezesa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców wskazał, że chodzi mu m.in. o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. 

To jak twierdzi "zjawiska inflacjogenne". 

- Państwo polskie nie ma obowiązku wysyłać kogoś na wakacje, natomiast państwo polskie ma obowiązek do tego, żeby dzieci nie chodziły głodne i program 500 plus na drugie dziecko, który popieraliśmy, ten pomysł realizuje - wskazywał Kaźmierczak. 

(Źródło: Business Insider)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Tata StrażakTata Strażak

0 0

Cała prawda o polskich przedsiębiorcach - zachłanność i okrutna chciwość - najlepiej to pracowników w niewolników zamienić.
PiS jest partią kochającą rodziny i dzieci - zwykłych ludzi. 00:10, 12.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%