Zamknij
REKLAMA

Zniżki dla seniorów z kartą seniora. Taniej również na Termach

09:56, 04.01.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Od 2 stycznia 2018 roku wszyscy mieszkańcy województwa łódzkiego, którzy ukończyli 60 rok życia mogą uzyskać „Kartę Seniora Województwa Łódzkiego”. Z kartą, którą wydaje Regionalne Centrum Polityki Społecznej mogą liczyć na ulgi, w tym 20 % zniżki od ceny biletu ulgowego na baseny termalne w Uniejowie.

Aktualnie jedynym partnerem programu dla seniorów w naszym mieście oraz powiecie poddębickim są "Termy Uniejów", które oferują zniżki dla osób, które posiadają kartę seniora. Jednak firmy oraz instytucje, które są zainteresowane współpracą z Samorządem Województwa Łódzkiego w zakresie Karty Seniora Województwa Łódzkiego, mogą nadal zgłaszać chęć przystąpienia do projektu. Wszelkie informacje mogą uzyskać kontaktując się drogą e-mailową: [email protected]

Oprócz zniżek na Termach seniorzy mogą liczyć na ulgi i promocyjne ceny wstępów np. w łódzkich teatrach, kinach, czy udział w zajęciach organizowanych przez Łódzki Dom Kultury. Wśród najciekawszych propozycji jakie oferują seniorom łódzkie instytucje i firmy to np. bilet wstępu na wystawy stałe i czasowe w cenie 1 zł, które oferuje "Muzeum Sztuki w Łodzi", specjalne ceny na spektakle w "Teatrze Wielkim" i "Teatrze Jaracza", czy niższe ceny biletów w "Kinie Charlie" w Łodzi i "Kinie Ratusz" w Zduńskiej Woli. Seniorzy, którzy chcą wyjechać na kilkudniowy wypoczynek mogą skorzystać także z oferty jednego z hoteli w powiecie żywieckim, który oferuje 7-dniowy pobyt z wyżywieniem (śniadania i obiadokolacje) w specjalnej cenie. Obecnie w katalogu ulg jest piętnastu partnerów, którzy oferują zniżki i specjalne oferty dla osób, które mają "Kartę Seniora Województwa Łódzkiego". Ponieważ program dopiero ruszył, zapewne pojawią się kolejni partnerzy oferujący zniżki, które pozwolą realizować cel powstania samego programu. Jak informuje Samorząd Województwa Łódzkiego jest nim promowanie aktywności społecznej i poprawa jakości życia seniorów, wzmocnienie kondycji finansowej seniorów, zachęcanie osób 60+ do korzystania z dóbr kultury, edukacji, sportu i innych na terenie województwa łódzkiego, umożliwienie seniorom rozwoju swoich pasji i zainteresowań oraz promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu. 

Karta Seniora Województwa Łódzkiego jest wydawana od 2 stycznia 2018 r. Do otrzymania karty są uprawnieni wszyscy mieszkańcy województwa łódzkiego, którzy ukończyli 60 rok życia. Karta jest wydawana na podstawie wniosku, którego druk można pobrać ze strony internetowej www.rcpslodz.pl lub otrzymać w siedzibie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej mieszczącej się w Łodzi przy ul. Snycerskiej 8, w godzinach pracy urzędu tj. od 8:00 do 16:00. Wnioski będzie można składać osobiście lub wysyłając pocztą, podobnie będzie z odbiorem gotowej karty.

WAŻNE: Seniorzy z naszego terenu wniosek o wydanie Karty będą mogli wypełnić i złożyć w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Uniejowie lub w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Uniejowa. 


Wykaz zniżek oferowanych dla uczestnikom programu.

[ZT]1147[/ZT]

 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone