Zamknij
REKLAMA

7 kroków do znalezienia pracy marzeń

15:35, 06.12.2017 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Poszukiwanie wymarzonej pracy to bardzo poważna sprawa i należy się do niej dobrze przygotować. Kluczem do sukcesu jest odpowiedź na najbardziej fundamentalne pytania – co lubię robić i co robię dobrze oraz właściwe planowanie działań.

Oto 7 kroków, dzięki którym zdobycie pracy marzeń może stać się możliwe.

1. Dawaj o sobie znać!

Pracodawcy nierzadko szukają ludzi, którym mogą bez trudu zaufać, dlatego często kierują się tym, co np. słyszą od kolegów z branży. Informuj znajomych, że poszukujesz zatrudnienia. Dzięki ich rekomendacji potencjalna praca może stać się łatwiejsza w zdobyciu.

2. Stwórz swój „personal brand”!

Promuj swój wizerunek chociażby w mediach społecznościowych. Udzielaj się w grupach dyskusyjnych oraz bierz udział w różnego rodzaju projektach. Niech wszyscy wiedzą, że jesteś profesjonalistą w danej dziedzinie. Tworzenie własnej marki to rzecz bardzo czasochłonna
i wymagająca dużo wysiłku, ale jej skutki mogą być bardzo owocne.

3. Szukaj oferty pracy!

Niby oczywista rzecz, ale jak się okazuje nie zawsze. W dzisiejszych czasach ofert pracy możemy szukać w prasie lub w internecie, ale można też poszerzyć spektrum działań o bezpośrednie dotarcie do pracodawcy, udział w targach pracy czy kontakt z Agencjami Doradztwa Personalnego. Najpopularniejsze jest jednak korzystanie z dedykowanych serwisów internetowych. Pracuj.pl to jeden z portali oferujących największą ilość najbardziej aktualnych ofert pracy.

4. Bądź oryginalny i rzetelny!

Potencjalnemu pracodawcy wyślij aplikację, która przede wszystkim rzuci mu się w oczy. Dzięki dużej łatwości elektronicznego aplikowania dostaje on dziesiątki a może nawet setki zgłoszeń na swoje ogłoszenie. Warto podkreślać swoje atuty, ale nie mijajmy się z prawdą, bo ta wcześniej czy później się ujawni. Pamiętaj, że oprócz spełniania wymagań, najlepszym kluczem zaintrygowania pracodawcy są nasze zainteresowania i to one mogą przesądzić o zaproszeniu nas na rozmowę kwalifikacyjną.

5. Stawiaj na własny rozwój!

To istotne bez względu na to czy szukasz zatrudnienia zgodnego ze swoimi kwalifikacjami, czy też nie. Jeśli to pierwsze – korzystaj z dodatkowych szkoleń lub kursów. Natomiast jeżeli to drugie – pomyśl
o uzyskaniu odpowiedniego wykształcenia. Chęć ciągłego samodoskonalenia się to jedna
z najistotniejszych cech kandydata do pracy.

6. Poznaj potencjalnego pracodawcę!

To bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku, kiedy udajemy się na rozmowę rekrutacyjną. Powinniśmy znać choćby podstawowe informacje dotyczące działalności przyszłego pracodawcy. Należy być gotowym na pytania dotyczące naszej motywacji do pracy na tym konkretnym stanowisku czy w tej firmie.

7. Nie bądź roszczeniowy!

To rzecz akurat mało oczywista. Chodzi tu przede wszystkim o nastawienie psychologiczne. Nie uważaj się za przyjętego tylko dlatego, że doskonale świadczy o tym chociażby przebieg Twojej dotychczasowej kariery lub wypełnienie oczekiwań. Samo wysyłanie aplikacji na oferty pracy może nie wystarczyć. Pamiętaj, że dopiero zaczynasz.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone