Zamknij

Miasta partnerskie prezentowały się w Uniejowie

08:15, 25.08.2017 M.K
Skomentuj

Prezentacje gospodarcze w ramach misji gospodarczej miast partnerskich Uniejowa: z Węgier, Łotwy, Gruzji, Ukrainy, Białorusi, Rosji oraz polskiego Szczyrku, połączone z pierwszą oficjalną prezentacją Ogórka Termalnego z Uniejowa odbyły się 25 sierpnia 2017 r. w Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich.

Podczas panelu swoje regiony prezentowali przedstawiciele miast partnerskich Uniejowa: Gorki (Białoruś), Tskaltubo (Gruzja), Kraslava (Łotwa), Wołokołamsk (Rosja), Szczyrk (Polska), Truskawiec (Ukraina) i Mórahalom (Węgry).

 "Podpatrujemy i przenosimy te elementy, które pasują do Uniejowa" - powiedział o współpracy międzynarodowej z miastami partnerskimi, Andrzej Szoszkiewicz z firmy Smartlink, który omówił uczestnikom panelu strategię budowania marki "Uniejów".

Swoje wystąpienia mieli również: dyrektor zarządzający firmy K-Flex sp. z o.o. z Wielenina - Bartłomiej Gröbner i Stanisław Gosiewski - współwłaściciel Over Group, firmy produkującej uniejowskie kosmetyki na bazie wody termalnej. Dr Anna Wrzodak z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach mówiła o współpracy z Gminą Uniejów w zakresie rozwoju produkcji artykułów spożywczych na bazie wody termalnej. Podczas spotkania rozpoczęto również promocję nowego produktu regionalnego, który powstaje w Firmie Bracia Urbanek. O Ogórku Termalnym z Uniejowa mówił Paweł Krokocki - dyrektor firmy, a na spotkaniu był obecny także jeden z właścicieli Jacek Urbanek.

Podczas spotkania odbyła się premiera Ogórków Termalnych z Uniejowa.

Na zakończenie odbyła się konferencja prasowa poświęcona ogórkowi termalnemu, podczas której zapowiedziano, że trwają prace nad użyciem wody termalnej do kiszenia innych warzyw - np.papryki czy kalafiora. Nie wiadomo jeszcze kiedy ogórek trafi do sprzedaży, wiadomo natomiast, że  na początku będzie go można kupić w kilku punktach w Uniejowie. Będą również prowadzone rozmowy z restauratorami, by ogórki termalne były dostępne w jak największej ilości lokali w mieście. Są także pomysły, by zupa ogórkowa na bazie uniejowskich kiszonych ogórków, trafiła do menu szkolnej stołówki, a być może także lokali gastronomicznych.

Na konferencji podkreślono, że po wielu miesiącach badań w Instytucie Ogrodnictwa w Skierniewicach, można śmiało stwierdzić, że ogórki kiszone na wodzie termalnej okazały się smaczniejsze i bogatsze w substancje mineralne niż kiszone w tradycyjny sposób. Dzięki zastosowaniu wody termalnej, zminimalizowano także dodatek soli w ogórkach produkowanych przez Firmę Urbanek.

Na zdjęciu od lewej: Jacek Urbanek-firma Bracia Urbanek, Jacek Kurpik-prezes Geotermii Uniejów i Janusz Kosmalski-przewodniczący Rady Miasta w Uniejowie.

Przypomnijmy, że 7 lipca na zamku w Uniejowie odbył się podobny panel prezentacji gospodarczych w ramach wizyty studyjnej miast partnerskich z Finlandii, Węgier, Włoch, Łotwy, Gruzji, Azerbejdżanu i Ukrainy.

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Lubię ogórkiLubię ogórki

0 0

Widać warto zakisić ogórka w Uniejowie:D 18:30, 25.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%