Zamknij
REKLAMA

Grupa "Raz Dwa Trzy" wystąpi w Uniejowie. Kolejny duży projekt Uniejowskiego Stowarzyszenia Aktywni

07:43, 05.05.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. z arch. Raz Dwa Trzy.

To, że Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni skutecznie zabiega o środki i wyjątkowe imprezy dla Uniejowa można już było się przekonać podczas projektów realizowanych z Moniką Kuszyńską, czy Mieczysławem Szcześniakiem. Stowarzyszenie po raz kolejny przygotowuje duży projekt muzyczny, w którym wspólnie z lokalnymi muzykami wystąpią gwiazdy, tym razem m.in. zespół ,,Raz Dwa Trzy".

Koncerty, których pomysłodawcą i organizatorem jest Uniejowskie Stowarzyszenia Aktywni nie są zwykłymi występami znanych artystów. Ściągani do Uniejowa muzycy występują w swoim najlepszym repertuarze wspólnie z lokalnymi muzykami, w tym również z dziećmi, młodzieżą oraz osobami niepełnosprawnymi.

„Są to projekty, które nie tylko gromadzą zainteresowanych słuchaczy czy widzów, ale takie, które integrują, a w których aktywny udział biorą nasi mieszkańcy, głównie ci najmłodsi” - mówi koordynator projektów Mirosław Madajski.


Projekt SPLĄTANI MIŁOŚCIĄ DO MUZYKI to warsztaty integracyjne, które potrwają od maja do grudnia i aż trzy koncerty: W Uniejowie, Wartkowicach i Zadzimiu. Warsztaty poprzedzające występy z gwiazdami ruszą lada dzień, a pierwszy koncert w Uniejowie już 16 czerwca 2018 roku przy uniejowskim Zamku. Z grupą integracyjną, która miała już okazję dać fenomenalny koncert m.in. z Mietkiem Szcześniakiem, w Uniejowie zagra zespół ,,Raz Dwa Trzy" na czele z Adamem Nowakiem. Koncert poprowadzi popularna aktorka serialu "Na Sygnale" i prowadząca na TVP 2 "Lajka" Monika Mazur.

Fot. z arch. Monika Mazur.

Dodatkowym atutem koncertu "Raz Dwa Trzy" w Uniejowie będzie udział zdolnej, młodej wokalistki i kompozytorki Karoliny Skrzyńskiej, tworzącej muzykę na pograniczu folku, popu i muzyki filmowej. Artystka W 2014 roku została nagrodzona nagrodą im. Czesława Niemena na LI Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Udział Karoliny Skrzyńskiej w projekcie nie jest przypadkowy.

,,Bardzo cenię Karolinę, tym bardziej, że jest również arteterapeutką i pracuje z artystami niepełnosprawnymi. To właśnie ona ze swoją grupą z Pruszkowa w finałach w Zgierzu wygrała tegoroczną Albertianę, a nasza POZYTYWKA zajęła 2 miejsce. Nie wstyd było więc przegrać i cieszę się, że przyjęła moje zaproszenie do udziału w projekcie - zdradza Mirosław Madajski.


Fot. z arch. Karolina Skrzyńska.

SPLĄTANI MIŁOŚCIĄ DO MUZYKI to projekt, który Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni realizuje w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. W kwietniu bieżącego roku ze swoim pomysłem uniejowianie zajęli pierwsze miejsce wśród pomysłów na realizację zadań  z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego uzyskując dofinansowanie na realizację przedsięwzięcia na sumę 240 649,75 zł.

Koncert grupy „Raz Dwa Trzy” to nie jedyne planowane wydarzenie, ponieważ do końca roku organizowane będą jeszcze koncerty w Wartkowicach i Zadzimiu. O tym kto wystąpi w kolejnych integracyjnych projektach poinformujemy na naszym portalu już wkrótce. Już teraz możemy zdradzić, że uczestników warsztatów integracyjnych, które ruszają już w maju czekają zapewne muzyczne niespodzianki, bowiem kilka miesięcy temu z roboczą wizytą do Uniejowa przybyli m.in. Lidia i Marcin Pospieszalscy. Czy oni również spotkają się z dziećmi podczas warsztatów? Szczegóły wkrótce na naszej stronie.

[ZT]1188[/ZT]

[ZT]1431[/ZT]

 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone