Zamknij
REKLAMA

Muzyczne warsztaty "Splątanych" z Karoliną Skrzyńską

05:55, 05.06.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Michał Kubacki

Niezwykłe warsztaty grupy integracyjnej z Karoliną Skrzyńską odbyły się w miniony wtorek 22 maja w ramach projektu „SPLĄTANI MIŁOŚCIĄ DO MUZYKI”, który realizuje Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni. Swoją tematyką warsztaty nawiązywały do emisji głosu oraz autoprezentacji, nie zabrakło na nich również  elementów związanych z umiejętną interpretacją tekstów, wielogłosowością czy swobodnym wyrażaniem emocji.

Uczestnikami warsztatów są ​dzieci ze szkół podstawowych z Uniejowa, Zadzimia, Wartkowic, Zygier, Kłódnej, Wielenina, Wilamowa i Spycimierza oraz uczestnicy korzystający ze wsparcia Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Czepowie. 


Warsztaty z artystką odbywały się w Zagrodzie Młynarskiej.


 

Podczas warsztatów, które poprzedzają czerwcowy koncert grupy "Raz, Dwa,Trzy" młodzi artyści z gmin: Uniejów, Wartkowice, Zadzim pod okiem wokalistki przygotowywali m.in. swoje prezentacje artystyczne oraz próbowali gry na rzadko spotykanych instrumentach, z których na co dzień korzysta artystka.

Karolina Skrzyńska to absolwentka teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia, w klasie skrzypiec i śpiewu solowego. Laureatka wielu konkursów wokalnych, m.in. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2012) oraz w SuperDebiutów w Opolu (2014). Kompozytorka i autorka tekstów do swoich dwóch płyt: „W oddali” (2013) oraz „Palcem po wodzie” (2017).

Od 2013 roku współpracuje ze Stowarzyszeniem K40, gdzie prowadzi Teatr Dzieci Niepełnosprawnych Intelektualnie Wielkie Jajo, utworzyła teatr dla seniorów Teatralnia, a także przygotowuje oprawę muzyczną Salonów Poezji w Łazienkach Królewskich. Od 2015 roku prowadzi na antenie Canal+ program "Nie przegap". Karolina będzie towarzyszyć uniejowskiej grupie podczas czerwcowego koncertu z grupą Raz.Dwa.Trzy.

Karolina Skrzyńska trafiła do Uniejowa dzięki zaproszeniu Mirosława Madajskiego, z którym spotkała się na "Albertianie". 

,,Chciałabym żeby uczestnicy nauczyli się szukać muzyki, nie tylko słuchać tego co jest podawane przez masowe media, ale trochę ich zainspirować do poszukiwań wszelakich dźwięków. Na tym skupiamy się podczas pierwszej części warsztatów. W drugiej części chciałabym ich trochę otworzyć, żeby nie bali się szukać, nie bali się kombinować, nie bali się puścić wodze fantazji i dać ponieść wyobrażeniom przy interpretacji piosenki. Mam nadzieję, że na koncercie uda mi się przemycić jak najwięcej swojej muzyki, czyli tych smaków muzyki słowiańskiej i troszeczkę białego śpiewu w piosenkach Raz, Dwa, Trzy" - mówi Karolina Skrzyńska.

Przypomnijmy, że SPLĄTANI MIŁOŚCIĄ DO MUZYKI to cykl warsztatów integracyjnych, mających na celu przygotowanie zintegrowanej grupy mieszkańców z gmin Uniejów, Wartkowice i Zadzim do 3 koncertów z wybitnymi artystami. Zadanie „SPLĄTANI MIŁOŚCIĄ DO MUZYKI” jest finansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na 2018 rok a jego realizatorem jest Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni.

[ZT]1430[/ZT]

 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone