Zamknij
REKLAMA

Doświadczenie czy młodość – czego szukają pracodawcy

13:14, 23.04.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Rynek pracy determinowany jest przez wiele czynników. Są wśród nich zmiany demograficzne, nowości technologiczne oraz wymagania potencjalnych kandydatów do pracy. To właśnie ten ostatni czynnik ma największe znacznie przy wyborze pracownika.

Dotychczas to pracodawca decydował o warunkach zatrudnienia pracowników. Najmłodsze pokolenie postanowiło położyć temu kres. Niektóre firmy, które dotychczas rekrutowały świeżo upieczonych absolwentów uczelni wyższych, decydują się na zatrudnienie mniej wymagających starszych pracowników. Są to doświadczeni ludzie w co najmniej średnim wieku. Dlaczego tak się dzieje, czyżby doświadczenie i pokora były ważniejsze niż umiejętności i zapał?

Oczekiwania młodych pracowników

Pracodawcy ceniący młodość i energię z pewnością znajdą wśród kandydatów niejednego spełniającego te wymagania. Napotkają oni niestety na wysokie oczekiwania ze strony aplikujących. W zamian za posiadane wykształcenie, znajomość języków obcych oraz umiejętności, będą musieli dopasować się do ich potrzeb, oraz wymagań. Nie wszystkim takie rozwiązanie jest na rękę.

Młodzi pracownicy często mają pretensje o to, że pracodawcy utrudniają im rozwój zawodowy. Oni po prostu czują potrzebę dążenia do celu. Nie usatysfakcjonuje ich monotonna praca, za którą otrzymają wynagrodzenie w wysokości nawet 3100 złotych netto. To zbyt mało. Być może nie pod względem finansowym, ale taka praca nie daje nic więcej poza miesięczną pensją. Ona zwyczajnie nie daje im perspektyw.

Poza umiejętnościami oraz wiedzą pracodawcy oczekują również opanowania, kompetencji, doświadczenia, oddania oraz zdolności interpersonalnych. Przedstawicielom młodszego pokolenia niestety zwykle brakuje tych cech. Cechuje ich za to pewność siebie, co przekłada się na wysokie wymagania finansowe. Młodzi ludzie wydawałoby się, że chcą zdeterminować rynek pracy i stworzyć go rynkiem pracownika.

Doświadczeni pracownicy na start

Starszym pracownikom wydaje się, że pracodawcy się od nich odwrócili. Taki trend panował jeszcze nie dawno, obecnie zaczyna zanikać. Pracodawcy cenią sobie stałych, oddanych i doświadczonych pracowników. Niestety wciąż zdarzają się przypadki, że pracodawcy widzą w kandydacie 50+ jedynie jego podeszły wiek. Całe szczęście niektórzy dostrzegają także duże doświadczenie, które może okazać się pomocne przy rozwiązywaniu większości problemów.

Pracodawcy przekonali się już, że osoby w średnim i podeszłym wieku o wiele efektywniej wykonują swoje obowiązki. Tym, co ich, jeszcze cechuje jest sumienność, staranność oraz niższe wymagania finansowe niż w przypadku ludzi młodych. Pracownicy tacy są zdecydowanie bardziej lojalni niż ich młodsi następcy. Z pewnością szybko nie zmienią pracy, co więcej być może pozostaną wierni swemu pracodawcy aż do emerytury.

Rynek pracy wciąż dąży do tego, aby zwiększyć zatrudnienie wśród osób starszych. Aby tego dokonać, pracownicy 50+ powinni mieć łatwiejszy dostęp do szkoleń oraz bezpłatnych kursów. Zatrudnianie osób starszych jest dla wielu pracodawców związane z aspektem finansowym. Mają oni niższe wymagania finansowe, nie posiadają zobowiązań rodzinnych i szukają stabilizacji.

(artykuł sponsorowany)
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (2)

Luna TrimLuna Trim

0 0

I had been honored to obtain a call from a friend as soon as he found out the important suggestions shared on your own site.
Reading through your blog posting is a real amazing
experience. Thank you for taking into account readers just like me, and
I would like for you the best of success like a professional in this discipline. http://1o2.ir/stat.html?code=5142541 10:57, 09.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ClementClement

0 0

Doubts i are especially postmenopausal to pay a day more if there is great source in medical when they were and they make it will be pretty.

Credit reports and scores viagra without
a doctor prescription cheapest loans uk. The inflate meets into small and so insane with diabetes obesity becomes very and sexual. 14:49, 14.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone