Zamknij
REKLAMA

K-Flex rozbudowuje swój zakład. Oficjalne otwarcie nowej hali

07:36, 20.10.2017 | M.K
Skomentuj Na zdj. dyrektor K-Flex Bartłomiej Gröbner oprowadza gości po nowej części magazynu.
REKLAMA

Firma K-Flex Polska sp. z o.o. powiększyła swój zakład o kolejną halę magazynową. 19 października 2017 roku odbyło się oficjalne otwarcie nowej części zakładu, na które z Włoch przyjechali założyciel firmy Amedeo Spinelli i prezes spółki Carlo Spinelli.

W oficjalnym otwarciu nowej hali magazynowej uczestniczyli między innymi przedstawiciele parlamentu oraz władz samorządowych, a także partnerzy firmy z Włoch, Niemiec i Francji. Wszystkich gości po nowej części zakładu oprowadził dyrektor Bartłomiej Gröbner.

Firma K-Flex działa w Wieleninie Kolonii od 2010 roku i powstała na terenie byłej cegielni. Specjalizuje się ona w produkcji materiałów ze spienionego kauczuku do izolacji termicznej i akustycznej. Obecnie w Wieleninie Kol. funkcjonuje część produkcyjna, magazynowa, handlowa i administracyjna.
Jak powiedział nam Przemysław Kowalski - kierownik produkcji w firmie K-Flex, dzięki budowie nowej hali magazynowej, która ma powierzchnię blisko 16 tys.metrów kwadratowych, zatrudnienie zwiększy się łącznie o blisko 250 osób. Przyczyni się do tego również wykorzystanie starej części magazynowej do celów produkcyjnych. Warto dodać, że część z tych osób już znalazła  zatrudnienie w K-Flex.

Budowa nowego magazynu, który ma wysokość 20 metrów rozpoczęła się w styczniu tego roku. Obecnie w zakładzie zatrudnionych jest około 400 osób, nie licząc pracowników firm zewnętrznych. Zatrudnienie znajdują nie tylko osoby z terenu gminy Uniejów, ale także z okolic Koła, Kłodawy, Poddębic czy Turku, dla których organizowane są dojazdy do pracy.

W trakcie uroczystego otwarcia nowej części magazynowej zapowiedziano, że ze względu na rozszerzenie oferty firmy K-Flex planowana jest dalsza rozbudowa zakładu i zatrudnienie kolejnych pracowników.

Na zdj. (od lewej): prezes spółki Carlo Spinelli, założyciel firmy Amedeo Spinelli i dyrektor Bartłomiej Gröbner.

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA