Zamknij
REKLAMA

Uroczyste oddanie dwóch dróg gminnych. Władze i mieszkańcy przecinali wstęgę

18:37, 27.10.2017 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Uroczyste przecięcie wstęgi na drodze w Zaborowie.

W piątek 27 października 2017 r. odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanej drogi na odcinku Brzeziny - Wielenin Kolonia oraz przebudowanej drogi w Zaborowie. Tego dnia odbyło się także spotkanie władz gminy z przedstawicielami Zarządu Dróg Wojewódzkich i wykonawcą przebudowy skrzyżowania na drodze wojewódzkiej nr 473.

Podczas przecięcia wstęgi na drodze w Zaborowie obecni byli Jolanta Zięba-Gzik - członek Zarządu Województwa Łódzkiego, burmistrz Józef Kaczmarek, wiceburmistrz Piotr Majer, p.o. dyrektor w Departamencie Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi - Jakub Gajewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Uniejowie Janusz Kosmalski oraz radni Tadeusz Warych, Wojciech Głowacki, a także sołtysi Zbigniew Domowicz i Piotr Kozłowski, który jest również radnym powiatowym. Poświęcania drogi dokonał ks. Jarosław Olszewicz – Proboszcz Parafii Wielenin.

Przebudowa drogi dojazdowej w miejscowości Brzeziny – Wielenin Kolonia wsparta została przez Departament Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. W ramach prac ze środków pochodzących z tytułu wyłączania gruntów z produkcji rolniczej, położono nową nakładkę asfaltową i wzmocniono pobocza na odcinku ponad 3 km. Całkowity koszt inwestycji , który wyniósł 626.745,21 zł został dofinansowany w kwocie 234.950,00 zł.

Nowy odcinek drogi w Zaborowie został zrealizowany przy wsparciu dotacji z Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Łączna kwota za wykonanie dokumentacji oraz prace budowlane wyniosła 583.965,13 zł, a dofinansowanie stanowiło kwotę 346.113,00 zł. 

Tego dnia przy skrzyżowaniu ulic Dąbskiej, Polnej i Wschodniej doszło do spotkania władz gmin z przedstawicielami Zarządu Dróg Wojewódzkich - dyrektorem Mirosławem Szychowskim, zastępcą dyrektora Mirosławem Niżnikowskim oraz Grzegorzem Spławskim z Przedsiębiorstwa Robót Drogowych S.A z Poddębic, które przebuduje niebezpieczne skrzyżowanie. Jak dowiedzieliśmy się, podczas prac, które będą wykonywane podczas przebudowy drogi, gmina chce dodatkowo wykonać prace przy sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. Dzięki wykonaniu obu prac jednocześnie, uniknie się sytuacji rozkopywania nowej drogi w niedalekiej przyszłości.


 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone