Zamknij
REKLAMA

Zwierzęta opanowały szkołę. Dzień Milusińskich w podstawówce

15:00, 29.10.2017 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

Trzydzieści jeden zwierząt domowych, w tym chomiki, króliki, czy żółwie można było obejrzeć podczas "Dnia Milusińskich", który zorganizowano 27 października 2017 roku w Szkole Podstawowej w Uniejowie .  Dzieci z uniejowskiej szkoły prezentowały swoich pupili, ale również zbierały karmę dla bezdomnych zwierząt i pieniądze na schronisko z Łęczycy.

"Idea zrodziła się wiele lat temu, gdy dzieciaki zaczęły przynosić zwierzęta do szkoły. Okazało się, że tych zwierząt jest tak dużo, że postanowiliśmy zorganizować wystawę. Dzięki tej akcji chcemy wzbudzić miłość do zwierząt, ale też pokazać dzieciom, że ich posiadanie to nie tylko zabawa, ale również wielka odpowiedzialność. Dzień milusińskich organizujemy nieprzypadkowo teraz, ponieważ to październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt" - mówi Małgorzata Rybak nauczyciel przyrody i biologii w Szkole Podstawowej w Uniejowie.

Podczas spotkania organizowanego w sali gimnastycznej, dzieciaki głosowały na ulubionego milusińskiego i "wypasioną klatkę", czyli najfajniejszy ich zdaniem domek zwierzaka.

W czasie tego dnia zbierano także pieniądze i karmę dla schroniska dla zwierząt w Łęczycy, z którym uniejowska szkoła współpracuje już od kilku lat. W ubiegłym roku podczas "Dnia milusińskich" zebrano na ten cel ponad 400 złotych.

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone