Zamknij
REKLAMA

Nabór do policji trwa. Zobacz kogo szuka poddębicka policja

07:37, 16.11.2017 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Policja prowadzi nabór. Przez cały rok można składać dokumenty.

Kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach przypomina na swojej stronie o trwającym naborze kandydatów do Policji. Rekrutacja nowych policjantów trwa przez cały rok, a każdy kandydat musi przejść czteroetapowy proces rekrutacyjny.

Procedura rekrutacji do służby w Policji ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z faktu, iż w trakcie postępowania kandydat uzyskuje z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna) określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury.

Kandydaci ubiegający się o dostanie do policji powinni spełniać określone wymagania, między innymi posiadać obywatelstwo polskie i nieposzlakowaną opinię, co najmniej średnie wykształcenie, a osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Kandydat ma możliwość określenia jednostki, w której chciałby pełnić służbę. Ostatecznie jednak Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi podejmuje decyzję o przydzieleniu kandydatów do poszczególnych jednostek - informuje Elżbieta Tomczak, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach.

Poddębicka policja zorganizowała ostatnio także „Dzień Otwarty” dla przyszłych kandydatów do służby. Ponadto w ramach promocji zawodu policjanci przeprowadzili cykl spotkań z młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych oraz rodzicami uczniów, podczas których przekazywano informacje na temat naboru do służby w Policji, a także możliwościach i warunkach pracy w tej formacji.

Na zdj. uczniowie ZSP w Poddębicach podczas wizyty w komendzie -  fot. KPP w Poddębicach.

Plakat, którym policja zachęca nowych kandydatów do wstąpienia w swoje szeregi.
 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

wolny_od_zarazwolny_od_zaraz

0 0

Czy można wiedzieć co konkretnie kryje się za określeniem "dobre wynagrodzenie"? Nie ma co się czarować, ale w przypadku - umówmy się - niezbyt wygórowanych wymagań pracodawcy (co wcale nie jest tu traktowane jako coś negatywnego, po prostu takie a nie inne warunki umowy) i perspektywie wykonywania wcale niełatwego zawodu, który wiąże się z pewnymi wyrzeczeniami, presją społeczeństwa (poczucie odpowiedzialności), być może udziałem w sytuacjach narażających zdrowie, a nawet życie - tematu wynagrodzenia, a raczej konkretnej oferty finansowej nie można sprowadzić do ogólników, informując o nim dopiero w czasie rozpoczęcia rekrutacji, kiedy kandydat jest już w pewnym sensie po podjęciu pierwszych decyzji, gdzie na pewno trudniej jest się wycofać z podjętych kroków.

Reasumując ten przydługawy wywód, płaca kadeta to na pewno żadne kokosy, bo wtedy na plakacie znalazło by się określenie - co najmniej - "bardzo dobre zarobki", czy "ponadprzeciętne wynagrodzenie", a skoro nie pokuszono się tu nawet o zarobki "atrakcyjne" lub chociaż "satysfakcjonujące", to jakie są te "dobre"? Bo mam wrażenie, że uzupełnienie oferty o dodatkowy argument "świadczeń socjalnych", które przecież w budżetówce i tak się należą, ma służyć za niby-premię do zasadniczego wynagrodzenia w postaci najniższej krajowej... Przynajmniej dla mnie tak to wygląda. Obym się mylił i będę wdzięczny jeśli ktoś z policji rozwieje wszelkie wątpliwości i domysły. Zaznaczam, że nie ma absolutnie w moim komentarzu ani krzty złych intencji. Chciałbym jedynie świadomie, rozważając wszelkie za i przeciw, podjąć decyzję czy chcę w tym kierunku zrobić pierwszy krok czy dać sobie spokój, unikając późniejszego zawodu, kompromitacji. Bycie człowiekiem odpowiedzialnym - a za pewne takich ludzi Państwo szukają - dotyczy podejścia do życia bez względu na skalę, wagę czy okoliczności decydowania. Dziękuję! 12:53, 18.11.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jaja

0 0

Wystaczyło zadzwonić do kadr i zapytać, ale w tym czasie wolało się pisać wywody:) 22:11, 18.11.2017


ACABACAB

0 0

JE#@! POLICJE OD ZAWSZE NA ZAWSZE. Co robią Policjanci? Nic poza polepszaniem statystyk!!! Statystyk... nie bezpieczeństwa. TFU! 10:00, 02.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone