Zamknij
REKLAMA

Centrum Nauki Kopernik przyjeżdża do Uniejowa z interaktywną wystawą

09:17, 03.03.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. www.nauka.gov.p

Mobilna wystawa z eksponatami, które można dotknąć i przetestować, to atrakcja przygotowana przez Centrum Nauki Kopernik, która w marcu dotrze również do Uniejowa. Poprzez łączenie nauki i zabawy dzieci przeprowadzą doświadczenia z zakresu fizyki, będą mogły poznać tajniki ludzkiego organizmu, a także wykorzystać matematykę w praktyce – a to wszystko pod okiem animatorów z warszawskiego centrum.

Od 2017 r. wystawa jeździ do szkół, dzięki programowi Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, „Nauka dla Ciebie”. Jego celem jest propagowanie kultury innowacyjności, stymulowanie rozwoju intelektualnego i wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez docieranie również do mniejszych miast, miasteczek i wsi. 

"Dzięki współpracy z Ministerstwem odświeżyliśmy i unowocześniliśmy wystawę. Wprowadziliśmy do niej nowoczesne technologie (m.in. wyświetlacze cyfrowe/LCD zamiast numerycznych), a eksponatom nadaliśmy spójne i minimalistyczne wzornictwo" - informują organizatorzy wystawy.

Wystawę "Eksperymenty" będzie można zobaczyć w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Uniejowie w dniach 15 marca 2018 r. (godz.9-17) i 16 marca 2018 r. (godz.8-14). Jak podkreślają organizatorzy wystawa przeznaczona jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone