Zamknij
REKLAMA

Młodzi, zdolni aktorzy w spektaklu dla Julka

09:39, 06.04.2018 | M.K
Skomentuj Na zdjęciu grupa teatralna "Poruszenie" z turkowskiego Stowarzyszenia Przystań.
REKLAMA

Spektakl pt. "Między", w którym wystąpiła amatorska grupa teatralna "Poruszenie" z turkowskiego Stowarzyszenia "Przystań" można było obejrzeć 5 kwietnia 2018 roku w uniejowskim zamku. Występ młodych, zdolnych aktorów w Uniejowie to inicjatywa, która miała na celu wesprzeć zbiórkę środków na leczenie i pobyt Julka Komajdy w Stanach Zjednoczonych.

Spektakl, który już kilkakrotnie zachwycił turkowską publiczność, tym razem dzięki inicjatywie Jarosława Klonowskiego - dyrektora oddziału jednego z banków w Uniejowie oraz autora książek można było zobaczyć w naszym mieście.


Na zdj. po lewej, Jarosław Klonowski.

"W zeszłym roku biegliśmy dla Julka z Fundacją PKO Banku Polskiego. Po rozmowie z żoną, że Julek cały czas potrzebuje pomocy założyłem grupę na facebooku -"Pomóżmy Julkowi", w zasadzie totalnie bez pomysłu co to ma być. Ponieważ od jakiegoś czasu przyjaźnię się z turkowską "Przystanią"  to nie musiałem długo czekać na odzew. Pojawili się ludzie i pojawił się pomysł, żeby sztandarowe ich przedstawienie wystawić dla publiczności w Uniejowie. To fantastyczni ludzie, którzy robią jeszcze bardziej fantastyczne rzeczy - mówi o wydarzeniu jego inicjator - Jarosław Klonowski, który wystąpił również gościnnie w spektaklu.

Wszyscy, którzy pojawili się tego dnia w uniejowskim zamku mogli zobaczyć rewelacyjną grę młodych aktorów, którzy niewątpliwie popisali się zdolnościami aktorskimi.

Zupełnie przypadkowe osoby, takie jak kloszard, słynna aktorka, gangster czy nauczycielka, trafiają niespodziewanie do poczekalni pomiędzy światem życia i śmierci. Wraz z nimi pojawia się nowa osoba, która wydaje się snuć obłąkane teorie na temat zbliżającej się Apokalipsy. Z czasem, z trącących humoreską i groteską rozmów głównych bohaterów, zaczyna się wyłaniać ukryte znaczenie. Tak w skrócie można przedstawić klimat przedstawienia wg scenariusza Jana Fręś, które wyreżyserowali Maria i Jacek Sulkowscy ze stowarzyszenia "Przystań".

 


W spektaklu wystąpili: Julia Kluska, Natalia Goślińska, Weronika Dębińska, Wiktoria Donart, Aniela Wróblewska, Ewelina Derucka, Mirosława Świderska, Patrycja Wiśniewska, Janusz Kotoński, Patryk Janczak, Jarosław Klonowski.

Przed spektaklem wystąpili również uczniowie Szkoły Podstawowej w Uniejowie, którzy zaprezentowali swoje wokalne talenty. Spektakl i występy muzyczne podziwiali także dziadkowie Julianka - Małgorzata i Marek Komajda, którzy podziękowali wszystkim za wsparcie, jakie chłopiec i jego rodzina otrzymuje od wielu osób. Obecnie mały uniejowianin przebywa w niemieckiej klinice na terapii protonowej. Kolejny etap leczenia ma być kontynuowany w Stanach Zjednoczonych.


Fot. Przed spektaklem wystąpili młodzi wokaliści ze szkoły w Uniejowie.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

BarbaraBarbara

1 0

Fantastyczni aktorzy. Dla mnie genialna rola Pana w szortach:) 09:54, 06.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA