Zamknij
REKLAMA

Spotkanie członków Klubu "Polska Pięknieje" w Uniejowie

08.19, 20.04.2018 M.K Aktualizacja: 06.59, 21.04.2018
Skomentuj
REKLAMA

W dniach 17-18 kwietnia Uniejów był gospodarzem spotkania Klubu "Polska Pięknieje". Do Uzdrowiska przyjechali przedstawiciele m.in. Buska Zdrój, Janowa Lubelskiego, Iłowej, Gdańska, Wejherowa i Lublina, którzy wymieniali się doświadczeniami w zakresie realizacji i promocji  projektów oraz  inwestycji turystycznych czy kulturalnych.

Gmina Uniejów zdobyła tytuł laureata konkursu "Polska Pięknieje - 7 cudów Funduszy Europejskich" aż dwa razy: w 2009 r. w II edycji konkursu w kategorii „Turystyka na obszarach wiejskich” za projekt „Budowa produktu turystycznego Termy Uniejów” oraz w 2013 r. w VI edycji konkursu w kategorii „Turystyka aktywna” za projekt „Termy Uniejów – regionalny markowy produkt turystyki uzdrowiskowej”. 


Na zdj. burmistrz Buska Zdrój.

"Idea Klubu jest taka, że laureaci, teraz już w poszerzonym gronie, spotykają się w różnych miejscach Polski. Uniejów będąc gospodarzem pokazuje jakie realizuje inwestycje i dzieli się swoimi spostrzeżeniami. Idea spotkań jest taka, że uczestnicy mają do siebie zaufanie, rozmawiają otwarcie, wymieniają się doświadczeniami i pomagają sobie. Są to spotkania, które sprzyjają przyjaznym, twórczym dyskusjom, w których biorą udział m.in. burmistrzowie, dyrektorzy muzeów, czy innych instytucji związanych głównie z turystyką i uzdrowiskami" - wyjaśnia moderator spotkań - Andrzej Szoszkiewicz.

Podczas wizyty w Uniejowie członkowie klubu "Polska Pięknieje" mieli okazję wysłuchać kilku prezentacji dotyczących uzdrowiska, w tym o nowych inwestycjach turystycznych w gminie, którą wygłosił burmistrz miasta Józef Kaczmarek, na temat wsparcia rozwoju miejscowej gastronomii- przygotowaną przez dr Karolinę Smętkiewicz oraz o rozwoju lokalnych produktów, którą przedstawił prezes Geotermii Uniejów Jacek Kurpik.

Podczas dwóch dni konferencji uczestnicy wzięli udział w panelach dyskusyjnych oraz wymianie doświadczeń przy realizacji projektów i inwestycji w swoich miejscowościach. Pomysłami i innowacjami dzielili się m.in. burmistrzowie Buska Zdrój i Iłowej, którzy mieli swoje prezentacje.

Uczestnicy spotkania klubu podczas swojej wizyty w Uniejowie wzięli także udział we wręczeniu nagród "V Uniejowskiego Festiwalu Smaków" oraz otwarciu interaktywnej ścieżki edukacyjnej, która powstała w na terenie Uzdrowiska Uniejów.
 

(M.K)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%