Zamknij

Otwarto ścieżkę edukacyjną. Co znajdziemy na tablicach?

10:10, 21.04.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:56, 23.04.2018
Skomentuj Jedna z tablic przybliżających walory turystyczne Uniejowa stoi w Rynku przy fontannie termalnej. Jedna z tablic przybliżających walory turystyczne Uniejowa stoi w Rynku przy fontannie termalnej.

18 kwietnia 2018 roku otwarto w Uniejowie ścieżkę edukacyjną, w ramach której w strefie uzdrowiskowej A i B stanęło 12 tablic informacyjnych. Zadanie powstało w ramach projektu "Uzdrowiska przyjazne przyrodzie", który zrealizowano w ramach nagrody w konkursie Eko Hestia Spa.

Tablice opisujące walory przyrodnicze i turystyczne Uzdrowiska oraz jego okolic znajdziemy głównie w parku przy uniejowskim zamku. Łącznie w Uniejowie pojawiło się 8 dużych i 4 małe tablice, które znajdziemy także przy termach oraz w mieście przy termalnych fontannach.


Na zdj. Wojciech Fułek przedstawiciel fundatora nagrody w konkursie Eko Hestia Spa.

Laureatem pierwszej edycji konkursu EKO HESTIA SPA w 2016 roku zostało najmłodsze polskie uzdrowisko – UNIEJÓW. Jedyne w Łódzkiem uzdrowisko przekonało komisję konkursową kompleksowym podejściem do zrównoważonego rozwoju i zostało wyróżnione za nowatorskie i skuteczne działania proekologiczne oraz inwestycje związane z ochroną środowiska. Laureat otrzymał nagrodę finansową, ufundowaną przez Grupę ERGO Hestia, w wysokości 100 tys. złotych.

,,Kiedy zrobiliśmy pierwszą edycję konkursu Eko Hestia Spa swój udział zgłosiło kilkanaście gmin. Dla mnie bezapelacyjnym faworytem od samego początku był Uniejów, który w bardzo krótkim czasie zbudował drugie miasteczko po tej stronie rzeki" - mówi Wojciech Fułek z grupy Ergo Hestia. ,,Wszystko co zostało w Uniejowie zrobione w zakresie wykorzystania wód geotermalnych również do ochrony środowiska jest czymś godnym do naśladowania, podglądania i nauki dla innych, jak można wykorzystać swój potencjał".

W ramach środków oprócz ścieżki dydaktycznej, która jest podsumowaniem projektu, zrealizowano jeszcze szereg innych działań. Powstały publikacje dydaktyczne: "Uzdrowisko Uniejów przyjazne przyrodzie. Spacerownik", malowanki dla dzieci - "Pomaluj Uniejów", "Pomaluj polskie uzdrowiska" oraz komiks "Kropelka Solanka odwiedza uzdrowiska". Przeprowadzano również edukację ekologiczną dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy, połączoną z prelekcjami nt. wody geotermalnej. Zorganizowano także ekologiczny konkurs plastyczny dla dzieci ze szkół w miejscowościach uzdrowiskowych w Polsce.
W uroczystym otwarciu ścieżki edukacyjnej oprócz burmistrza Józefa Kaczmarka wzięli udział m.in. goście Klubu "Polska Pięknieje", którzy uczestniczyli w konferencji w Uniejowie.


 

 

(artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%