Zamknij
REKLAMA

Czepów, Rożniatów i Wielenin z dofinansowaniami z województwa. Na co?

09:58, 04.07.2018 | M.K
Skomentuj Dofinansowanie z województwa łódzkiego to kolejne środki, które w tym roku udało się pozyskać przez Gminę Uniejów.
REKLAMA

21 czerwca 2018 r. zostały podpisane umowy z Zarządem Województwa Łódzkiego na granty sołeckie, które trafią do Czepowa, Rożniatowa i Wielenina. To kolejne środki, które udało się pozyskać w gminie Uniejów.

Sejmik Województwa Łódzkiego 24 kwietnia 2018 roku przyjął uchwałę w sprawie udzielenia z budżetu Województwa Łódzkiego na rok 2018 pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego województwa łódzkiego w formie dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań własnych gminy w zakresie realizacji małych projektów lokalnych realizowanych na terenach wiejskich. W ramach tych środków to właśnie między innymi trzy sołectwa z terenu gminy Uniejów uzyskają dofinansowanie do swoich projektów.


Fot. Dofinansowanie uzyskane dla sołectw pozwolą m.in. na dofinansowanie budowy placów zabaw. (zdjęcie ilustracyjne).

Łącznie do Czepowa, Rożniatowa i Wielenina, gdzie dofinansowane będą m.in. budowy placów zabaw trafi 15 tysięcy złotych dofinansowania. Z tych środków zostaną wsparte następujące projekty: „Uzupełnienie wyposażenia gospodarczego w sołectwie Wielenin" – całkowity koszt 7060 zł, „Plac zabaw – miejsce rekreacji, wypoczynku oraz integracji mieszkańców"- Rożniatów – całkowity koszt 8000 zł  oraz „Wieś aktywna..." - Czepów – całkowity koszt 10 000 zł. Ze środków województwa łódzkiego do wszystkich sołectw trafi po 5 tysięcy złotych, a wszystkie projekty realizowane będą do końca października 2018 r.

Łącznie w ramach wsparcia z budżetu województwa łódzkiego dofinansowane będą 302 projekty z województwa łódzkiego.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%