Zamknij
REKLAMA

Earth Festival. Koncert gwiazd i inne atrakcje [zdjęcia i video]

11:08, 09.07.2018 | M.K
Skomentuj Na zdj. Agnieszka Chylińska - fot. Michał Kubacki.
REKLAMA

Niedzielny koncert ,,Gwiazd dla Ziemi" zakończył pierwszy Earth Festival Uniejów 2018. Podczas dwóch dni festiwalu w programie znalazły się także kino plenerowe, Forum Ziemi oraz specjalne strefy rozrywki.

Koncert Gwiazd dla Ziemi, podczas którego wystąpili: Kamil Bednarek, Agnieszka Chylińska, GrubSon,  Happysad, IRA, Kayah, Tomek Kowalski, LemON, Mrozu, Andrzej Piaseczny oraz  Dzieci z Teatru Studio Buffo zakończył dwudniowy festiwal, który odbywał się 7 i 8 lipca w Uniejowie. Oprócz koncertu polskich gwiazd estrady, który transmitowała na żywo telewizja Polsat, odbyło się również Forum Ziemi. Podczas wydarzenia mówiono m.in. o postępującej degradacji środowiska oraz zwracano uwagę na tworzenie mody na ekologiczny tryb życia. W ramach forum odbyły się także spotkania z reżyserami Edwardem Porembnym i Aia Ase oraz przygotowano pokaz filmu dokumentalnego ,,Do ostatniego drzewa" o stanie Puszczy Białowskieskiej. Nie zabrakło również pokazów polskich pojazdów elektrycznych oraz prezentacji partnerów Earth Festival, którzy podczas festiwalu mieli swoje stoiska.


Józef Kaczmarek - burmistrz Uniejowa na konferencji prasowej podczas Forum Ziemi.

Podczas dwóch dni wydarzenia przygotowano również specjalne strefy tematyczne, w których można było zobaczyć np. łazik marsjański skonstruowany w Kole Naukowym Komputerowego Projektowania Maszyn i Urządzeń przy Politechnice Częstochowskiej. Tym projektem studenci z Częstochowy wygrali najbardziej prestiżowe zawody na świecie- University Rover Challenge, organizowane na pustyni w stanie Utah. 


ii
Na zdj. łazik marsjański i jego twórcy,

Na kolejnych strefach można było wypróbować m.in. pompowanych desek do pływania Sup Bass, które w ostatnich latach stają się coraz bardziej modne wśród miłośników sportów wodnych.


Na zdjęciu pompowana deska do pływania Sup Bass, którą można było bezpłatnie wypróbować na Warcie.

Na miłośników ekologii czekały także wypożyczalnie rowerów i skuterów elektrycznych, swoją prezentację miał również polski samochód rajdowy z napędem elektrycznym.
W sobotę wieczorem na placu kolegiackim przygotowano kino plenerowe, podczas którego odbyła się projekcja filmów "Najlepszy" i "Połów szczęścia w Jemenie". Atrakcją było spotkanie z Łukaszem Palkowskim - reżyserem filmu "Najlepszy". 


Kino plenerowe stanęło na Placu Kolegiackim.

W niedzielę powstała również nietypowa dębowa aleja gwiazd. Z okazji 100-lecia niepodległości Polski w uzdrowisku posadzone zostanie 100 dębów, a pierwsze 25 drzewek pojawiło się wzdłuż drogi prowadzącej do Zagrody Młynarskiej podczas Earth Festivalu. Swoje drzewka posadziły gwiazdy polskiej piosenki, które występowały na koncercie "Gwiazdy dla Ziemi", samorządowcy oraz prowadząca koncert- aktorka Anita Sokołowska.


Zespół LemON podczas sadzenia dębów.

Podczas Earth Festival, jedną z atrakcji drugiego dnia była również STREFA TAŃCA, która powstała w Rynku w Uniejowie. To właśnie tam można było wziąć udział w lekcji tańca dla Ziemi, którą poprowadził znany z Tańca z Gwiazdami Tomasz Barański oraz tancerze grupy NEXT. Wspólny taniec został wykonany jeszcze raz przed koncertem transmitowanym na żywo w Polsacie.

 

 


Tomasz Barański i grupa NEXT podczas Tańca dla Ziemi.

Zobacz więcej zdjęć z EARTH FESTIVAL i Koncertu Gwiazd:

 

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

gośćgość

0 0

Fajny koncert, Chylińska rewelacja. Grubson , Kayah też super. Będzie coś w tym roku jeszcze w Uniejowie? 14:18, 13.07.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

UniejakUniejak

0 0

Trzymaj kciuki 17:09, 13.07.2018


REKLAMA
0%