Zamknij
REKLAMA

XIII Jarmark Średniowieczny [ZDJĘCIA]

09:38, 06.08.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Na zdj. Gwardia Gryfa podczas występu w Uniejowie.

Pokazy walk rycerskich, żonglerki chorągwiami czy warsztaty czerpania papieru to tylko niewielka cześć tego, co można było w sobotę i niedzielę zobaczyć podczas XIII Jarmarku Średniowiecznego w Uniejowie.

Tym razem atrakcją specjalną trzynastego już jarmarku był występ wrocławskiej grupa ,,Gwardia Gryfa", która specjalizuje się w realizacji pokazów inspirowanych sbandieratori – widowiskową, włoską sztuką  żonglerki chorągwiami. Podczas dwóch dni można było zobaczyć pokazy i spektakle z udziałem chorągwiarzy i tancerek.

Miłośnicy historii mogli zwiedzić również zamkową piwnicę i w towarzystwie wieżomistrza oglądać wiele eksponatów z dawnych czasów. Wśród nich znajdują się m.in. przedmioty z czasów średniowiecza, z czasów powstania zamku z roku 1365 do okresu Bitwy pod Grunwaldem, ale również przedmioty późniejsze - wyjaśnia Andrzej Pietrzak -Sanderus - wieżomistrz zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich. Wśród ciekawostek, które można obejrzeć są także rekwizyty i stroje z filmu "Krzyżacy", które na co dzień znajdują się w Uniejowie.

Podczas dwóch dni jarmarku teren przy zamku w Uniejowie tradycyjnie wypełniły stragany, na których można było kupić miody, pamiątki i rękodzieło. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych, przygotowano gry, zabawy oraz pokazy czerpania papieru. W programie tegorocznego Jarmarku pojawił się także występ grupy Bona Viya, która dała koncert muzyki średniowiecznej oraz pokazy tańca dawnego w wykonaniu grupy młodzieżowej Dworzanie z Uniejowa.

 

Zobacz więcej zdjęć z Jarmarku:

 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone