Zamknij
REKLAMA

Łódzkie Mixowało w Uniejowie [ZDJĘCIA]

09:00, 07.08.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

W weekend 4 i 5 sierpnia 2018 roku Uniejów odwiedził ,, MIXER Regionalny na wakacjach". Specjalna strefa Województwa Łódzkiego z licznymi atrakcjami pojawiła się na ulicy Zamkowej wzdłuż term. 

W trakcie dwudniowej imprezy mieszkańcy oraz turyści mogli wziąć udział w licznych atrakcjach m.in. w warsztatach wikliniarskich i z papieroplastyki prowadzonych przez twórców ludowych z regionu łódzkiego. Ponadto Łódzki Dom Kultury prezentował swoje propozycje kulturalne i prowadził warsztaty malarskie. Miłośnicy kolejnictwa mogli odwiedzić stoisko Parowozowni Skierniewice z makietą kolejową i historycznymi mundurami kolejowymi.


Dużym powodzeniem cieszyły się dwa escape roomy, które przygotowane zostały przez Centrum Obsługi Przedsiębiorcy. Aby wydostać się z pokojów trzeba było rozwiązać kilka zagadek, wykazać się zręcznością, umiejętnością logicznego myślenia, kreatywnością i współpracą z całą drużyną. Z podobną zabawą Centrum jeździ po miejscowościach województwa łódzkiego. Na stronie http://www.rpopogodzinach.pl/ można sprawdzić, gdzie i kiedy Escape room odwiedzi okoliczne miejscowości. 11 i 12 sierpnia odwiedzi np. pobliski PORT JACHTOWY JEZIORSKO OSTRÓW WARCKI.


Podczas Mixera w namiocie NO SPACE SHEEP powstawały m.in. wisząca półka, wazon z butelek oraz oryginalna tapeta. 


Drugiego dnia imprezy swój kreatywny namiot miały również - Wiktoria Czarnecka i Maria Mucha z ,,No Space Sheep". Dziewczyny tworzą na co dzień przestrzeń kreatywną w organizacjach i miejscach pracy oraz wprowadzają rozwiązania, które poprawiają komunikację, twórcze myślenie  i współpracę pracowników. Podczas Mixera pokazywały triki jak każdy z nas może łatwo i szybko ożywić wnętrze domu czy miejsce pracy.

,,Pokazujemy jak przedmioty codziennego użytku, czy też takie, które można znaleźć wokół siebie, np. gałęzie, stare butelki, czy szpule po kablach, worki jutowe można wykorzystać, by stworzyć fajną przestrzeń kreatywną we własnym domu"- mówi Wiktoria Czarnecka.

Przez cały MIXER odbywały się także warsztaty dla dzieci, które pod okiem animatorów przygotowywały średniowieczne akcesoria - miecze rycerskie oraz nakrycia głowy i biżuterię. Dzieci budowały i ozdabiały również makietę średniowiecznego zamku.

Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przygotowano także niespodzianki, m.in. teatrzyk kukiełkowy i  warsztat przygotowania pamiątki legionowej,  kasyno oficerskie oraz  biuro Rekrutacyjne Legionów Polskich. 

Więcej zdjęć z MIXERA:

 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone