Zamknij
REKLAMA

Święto Plonów, czyli dożynki gminne w Wilamowie

13:57, 02.09.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Na zdjęciu przekazanie dożynkowych chlebów przez starostów uroczystości.

W sobotę 1 września 2018 roku odbyły się uroczystości dożynkowe podsumowujące ostatnie zbiory rolników z terenu Gminy Uniejów. W tym roku święto plonów odbyło się  przy strażnicy w Wilamowie.

Msza święta dziękczynna za ukończenie żniw i prac polowych rozpoczęła się o godz. 16:00 w kościele w Wilamowie. Następnie na placu przy strażnicy OSP odbyły się uroczystości dożynkowe, w których udział wzięli między innymi: poseł Piotr Polak,  Jolanta Zięba-Gzik - wicemarszałek województwa łódzkiego, wiceprzewodnicząca sejmiku województwa łódzkiego Dorota Ryl, burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek, zastępca burmistrza Piotr Majer, proboszcz Parafii Wilamów Bogusław Karasiński.

,,Dożynki to jedna z najpiękniejszych naszych narodowych tradycji. W tym roku mają one szczególny wydźwięk, gdyż odbywają się w roku jubileuszowym, tj. w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Mamy więc dziś podwójny powód do świętowania" - mówiła sołtys Wilamowa Krystyna Maj.

Starostami tegorocznych dożynek gminnych zostali Iwona Pajor i Piotr Pacześny, natomiast dożynek parafialnych Marta Grabowska i Dominik Wojakowski. Twórcami dożynkowych wieńców byli w tym roku mieszkańcy Gór, Wilamowa, Lekaszyna, Wielenina, Spycimierza i członkinie Koła Gospodyń Wiejskich ,,Rożniatowianki" z Rożniatowa.

Podczas uroczystości dożynkowych w Wilamowie burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek przekazał upominek dla czterech młodych mieszkańców Lekaszyna. Bracia wraz z ojcem na własną rękę porządkowali teren i wiatę przystanku w swojej miejscowości, inicjatywę docenił i wskazał jako dobry przykład włodarz gminy podczas sobotniej imprezy. 


Po pomysłowych dekoracjach zlokalizowanych w Wilamowie widać było jak wiele pracy włożyli mieszkańcy tej miejscowości i okolic w organizację tegorocznych dożynek gminno-parafialnych.

W trakcie uroczystości wystąpili:  Zespół Śpiewaczy "Włościanki" z Wielenina, Kapela ze Wsi Wilamów, Orkiestra Dęta OSP Spycimierz. Na zakończenie wystąpił kabaret "Sakreble", po którego skeczach odbyła się zabawa taneczna z DJ-em.
Zobacz więcej zdjęć z Dożynek w Wilamowie.

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone