Zamknij
REKLAMA

W Uniejowie groby bliskich znajdziesz przez Internet

11:05, 29.09.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Michał Kubacki

Cmentarz w Uniejowie, dzięki inicjatywie tutejszej parafii ma swoją stronę internetową. Dzięki elektronicznemu systemowi zarządzania i prezentacji cmentarza od kilku dni można wyszukać grób, w którym spoczywa bliska osoba. 

Cmentarnik - bo tak nazywa się elektroniczny system zarządzania i prezentacji cmentarza pozwala w prosty sposób znaleźć informacje na temat zmarłych, którzy pochowani są na uniejowskim cmentarzu. Wyszukiwarka pozwala na wyszukanie zmarłych oraz zlokalizowanie miejsca każdego grobu. Interaktywna mapa cmentarza pozwoli w łatwy sposób poruszać się po cmentarzu.

Chcemy zrobić inwentaryzację cmentarza, żeby wiedzieć, które groby są pielęgnowane, a które zaniedbane i zniszczone. System pozwoli na uporządkowanie miejsc na tutejszym cmentarzu, które od wielu lat nie są opłacane - mówi proboszcz Parafii pw. Św. Floriana w Uniejowie - ks. Infułat Andrzej Ziemieśkiewicz.

 

W systemie przedstawione są także dodatkowe informacje, jak data urodzenia, śmierci, lokalizacja grobu na cmentarzu. Możemy również obejrzeć zdjęcia szukanego grobowca. 


Na zdj. mapa cmentarza na stronie cmentarnik.net

Prace związane z wprowadzeniem do systemu trwały dwa miesiące. Firma, której parafia zleciła wprowadzenie cmentarza w Uniejowie do ,,Cmentarnika" musiała wykonać zdjęcia pięciu tysięcy grobów znajdujących się na jego terenie. Uruchomienie systemu pozwoli nie tylko na uporządkowanie miejsc i grobów, które od wielu lat nie są opłacane, ale także ułatwi osobom przyjeżdżającym na cmentarz w czasie nadchodzącego Święta Zmarłych odnaleźć groby, które chcą odwiedzić.

Jeśli chcesz znaleźć informacje nt. zmarłego lub grobu, który znajduje się na cmentarzu w Uniejowie  wejdź na stronę, którą uruchomiła uniejowska parafia:  http://cmentarnik.net/uniejow


 

http://cmentarnik.net/uniejow

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone