Zamknij
REKLAMA

Julitka wciąż walczy o zdrowie. Zobacz co u małej uniejowianki

09:17, 11.10.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj
Pomimo długiego leczenia Julitka jest uśmiechnięta i dzielnie walczy o powrót do zdrowia. Fot. archiwum prywatne.

Obecnie 6-letnia Julitka jest po bardzo silnej dawce chemioterapii, która ma zahamować rozprzestrzenianie się ognisk nowotworowych w jej organizmie. Dziewczynka bardzo dzielnie walczy i z dnia na dzień ma coraz więcej siły. Jednak walka o zdrowie to także duże obciążenie finansowe dla rodziców dziewczynki.

Specjalnie dla Julitki Kowalskiej powstało konto, na które można wpłacać pieniądze, na Facebooku uruchomiono grupę z licytacjami przedmiotów, organizowano zbiórki i turniej piłkarski. To tylko nieliczne z inicjatyw, które ludzie dobrej woli organizują, by pomóc w leczeniu dziewczynki. Rodzice Julitki są bardzo wdzięczni za okazaną do tej pory pomoc osobom, które w różnej formie wspierają jej powrót do zdrowia.

,,Pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim, którzy nas wsparli finansowo podczas wszystkich organizowanych zbiórek. Dziękujemy Wam wszystkim za okazaną pomoc, którą traktujemy jako wyraz Państwa dobroci i chęci niesienia pomocy potrzebującym. To dla nas bardzo cenny dar, jaki jeden człowiek ofiaruje drugiemu człowiekowi z nadzieją na lepsze jutro. Jest to taka kolejna sytuacja w naszym życiu, taki moment, kiedy emocje są zbyt wielkie i nie potrafimy opisać ich słowami. Dziś właśnie, po raz kolejny brakuje nam słów. Nie potrafimy wyrazić tego co czujemy – jak jesteśmy wszystkim bardzo wdzięczni za okazaną pomoc i dobro'' - mówią Anna i Piotr Kowalscy, rodzice Julitki.

Licytacje, SMS - tak wciąż można pomóc

Nadal można wesprzeć Julitkę i jej leczenie np. poprzez wystawienie lub licytowanie przedmiotów na specjalnej stronie internetowej. Do tej pory licytowano tam m.in. prywatny koncert jednego z zespołów, sportowe pamiątki z autografami sportowców, kolację w jednej z restauracji.  Zobacz licytacje.

Chętni do przekazania pieniędzy mogą to zrobić również bezpośrednio przekazując darowiznę na konto fundacji, która opiekuje się Julitką. Należy dokonać przelewu bankowego (może być przelew internetowy) lub wpłaty na poczcie na podany poniżej numer konta:

nazwa odbiorcy: Fundacja Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym,
Michała Kajki 80/82 lok. 1, 04-620 Warszawa
numery rachunku odbiorcy: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001 (rachunek prowadzony przez: BGŻ BNP Paribas Bank Polska SA)
tytuł: Kowalska, 8133  (ten dopisek jest bardzo ważny).

,,Od samego początku naszej walki o zdrowie Julitki spotkaliśmy wielu szlachetnych ludzi o wielkim sercu, którzy są z nami w dniach zniechęcenia, apatii, gdy brak nam pomysłów. Tak jest i teraz, gdy po raz kolejny otrzymaliśmy złą wiadomość, że leczenie nie przynosi oczekiwanych rezultatów. W chwili obecnej Julitka jest po bardzo silnej dawce chemioterapii, której celem jest zahamowanie rozprzestrzeniania się ognisk nowotworowych w jej organizmie. Julitka dzielnie walczy. Z dnia na dzień ma coraz więcej siły, choć nasz długi pobyt w szpitalu wcale Jej w tym nie pomaga, gdyż tęskni za domem. Jej organizm potrzebuje coraz więcej czasu żeby się zregenerować. Niestety czeka Ją jeszcze wiele – kolejna operacja i dalsze leczenie, które nie do końca wiemy jak będzie przebiegało. Tak więc przed nami jeszcze długa droga, by osiągnąć zamierzony cel – zdrowie naszej ukochanej, jedynej córeczki" - mówią rodzice.
,,Jest to dla nas bardzo trudny czas, dlatego nasi Drodzy dziękujemy Wam za ogromną wrażliwość i otwartość na potrzeby drugiego człowieka. Dzięki Państwa pomocy wiemy, że jesteście z nami i wiemy, że możemy na Was liczyć. Wasza dobroć daje nam jeszcze więcej siły do tej ciężkiej walki.Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za kibicowanie nam w walce o zdrowie Julitki, za modlitwę, dobre słowo i rady, za wsparcie finansowe, emocjonalne  oraz duchowe. Bardzo prosimy o dalszą modlitwę za powrót do zdrowia naszej córki" - dodają Państwo Kowalscy.

Kolejnym sposobem by wesprzeć leczenie to wysłanie SMS-a. Należy wysłać SMS pod numer 75 165 o treści POMOC 8133 (Koszt SMSa to 6,15 zł. brutto (kwota zawiera VAT), z czego 5 zł. stanowi darowizna na rzecz Podopiecznego. (Zgodnie z Regulaminem subkonta Fundacja pobiera od darowizn opłatę w wysokości 3%).


Fot. Arch.prywatne.

Oddaj krew Julitce.

Dodatkowo już w najbliższą niedzielę 14 października 2018 w Uniejowie, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi organizuje kolejną akcję oddawania krwi, która tym razem może pomóc właśnie Julitce. 

Wszyscy, którzy mogą i chcą tego dnia oddać krew dla Julitki, proszeni są o zadeklarowanie chęci pomocy telefonicznie lub sms-owo pod numerem tel. 781-349-055.

Potencjalnym dawcą krwi jest każda zdrowa osoba, która ukończyła 18 lat, a nie przekroczyła 65 roku życia. Wszystkich, którzy zechcą oddać krew zapraszamy na ul. Kilińskiego 14 w Uniejowie (Strażnica OSP) w niedzielę 14 października od godziny 9.00 do 13.00.

Organizatorzy apelują do osób, które chcą oddać krew, aby zabrały ze sobą dowód tożsamości oraz spożyły tylko lekkostrawne śniadanie. Zaznaczają również, że liczy się każda grupa krwi.

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone