Zamknij
REKLAMA

Obchody Dnia Edukacji Narodowej i Dzień Papieski w Uniejowie

09:21, 13.10.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

W piątek 12 października 2018 roku w hali przy Szkole Podstawowej w Uniejowie odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Również w tym roku święto nauczyciela połączono z obchodami Dnia Papieskiego, który odbywa się już po raz osiemnasty.

Wśród widowni znaleźli się wicedyrektor szkoły Janusz Stawicki, wiceburmistrz Piotr Majer, Agnieszka Bednarkiewicz z Urzędu Miasta w Uniejowie oraz przedstawicielki Rady Rodziców.

Prezent dla szkół z gminy - Uniejów pozyskał pieniądze na projekt.
Spotkanie było okazją do uhonorowania i nagrodzenia nauczycieli nagrodami burmistrza oraz dyrektora szkoły. Podczas uroczystości wiceburmistrz Piotr Majer mówił, że gminie udało się pozyskać z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi ponad półtora miliona złotych, które w ramach ,,Uniejowskiej Akademii Umiejętności Kluczowych'' wykorzystane będą przez szkoły w Uniejowie, Wieleninie i Wilamowie.

,,Pozyskaliśmy te środki z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach projektu finansowane będzie wyposażenie sal do zajęć m.in. z fizyki, chemii, geografii, przyrody. To będą także środki na studia podyplomowe dla nauczycieli oraz pomoc dla uczniów, którzy mają trudności w nauce. Ten projekt dotyczy trzech naszych szkół" - mówi wiceburmistrz Piotr Majer.


Podczas spotkania młodzież zaprezentowała przygotowaną dla nauczycieli i uczniów cześć artystyczną, podczas której podziękowano nauczycielom i dyrekcji za ich pracę. W tym roku młodzież w swoim widowisku w zabawny sposób pokazała ,, jak powstał nauczyciel".

 

 

W Uniejowie pamiętają o Janie Pawle II
Podczas występów zaprezentowano także część poświęconą papieżowi Janowi Pawłowi II. Uczczono tym samym Dzień Papieski, przypadający w każdą niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, który został wybrany głową Stolicy Apostolskiej 16 października 1978 roku.

[ZT]1687[/ZT]

 

(M.K)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

zenekzenek

0 0

Ślubowanie pierwszoklasistów również było tego dnia. 19:30, 13.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

OlaOla

0 0

i co z tego? 19:39, 13.10.2018


do Zenekdo Zenek

0 0

no właśnie. I co z tego? tego dnia miałem też imieniny 20:35, 17.10.2018


REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone