Zamknij
REKLAMA

Zobacz jak prawie 400 uczniów zaśpiewało Mazurka Dąbrowskiego [VIDEO]

08:50, 30.10.2018 | M.K
REKLAMA
Skomentuj

29 października w Szkole Podstawowej w Uniejowie blisko 400 uczniów zaśpiewało Mazurka Dąbrowskiego. Tak liczne wykonanie hymnu państwowego, Roty oraz Hymnu do miłości ojczyzny związane było z udziałem szkoły w ogólnopolskim konkursie „Do Hymnu".

Ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych ,,Do Hymnu" to wydarzenie organizowane przez Narodowe Centrum Kultury w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W konkursie bierze udział 300 szkół, w których co najmniej połowa uczniów zaśpiewa Mazurek Dąbrowskiego i dwie inne, wybrane pieśni hymniczne. W sumie hymn zaśpiewa 50 000 tysięcy uczniów i uczennic w szkołach w całej Polsce a przesłuchania potrwają do końca października. Zwycięskie szkoły poznamy około 20 listopada br.


Koordynatorem konkursu w Szkole Podstawowej w Uniejowie była Magdalena Derlacz.

Również szkoła w Uniejowie zgłosiła się do udziału w konkursie, w którym można wygrać aż 20 tysięcy złotych za najlepiej wykonane pieśni patriotyczne. Druga szkoła w Polsce otrzyma 15 tysięcy, a trzecia 10. Najlepsze szkoły w każdym województwie otrzymają nagrody w wysokości 5 tysięcy złotych.

Podczas występu konkursowego w Uniejowie wykonanie uniejowskich uczniów przesłuchali oraz zarejestrowali członkowie ogólnopolskiego jury - koordynator i pomysłodawca konkursu Krzysztof Kozłowski z Narodowego Centrum Kultury oraz prof. Anna Domańska z Akademii Muzycznej w Łodzi. W Uniejowie pieśni zaśpiewało ponad 80 procent uczniów, co będzie dodatkowo punktowane w konkursie. Komisje jurorskie już 14 i 15 listopada zdecydują o wyborze szkół, które najlepiej wykonały utwory. 


Na zdjęciu jury konkursu.

(M.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© uniejow.net.pl | Prawa zastrzeżone